Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Łatwe zwycięstwo Remagum MOSiR Mysłowice

I liga: Łatwe zwycięstwo Remagum MOSiR Mysłowice

W zaległym meczu 17. kolejki pierwszej ligi kobiet zespół Remagum MOSiR Mysłowice pokonał w Chorzowie tamtejszą ekipę Sokoła 3:0. Dzięki temu zwycięstwu siatkarki z Mysłowic awansowały na ósme miejsce w ligowej tabeli.

Dla obu zespołów był to bardzo ważny pojedynek. Chorzowianki i mysłowiczanki okupują dolną cześć tabeli i w zasadzie każdy zdobyty punkt jest na wagę złota przed pojedynkami o utrzymanie.

Spotkanie lepiej rozpoczęły przyjezdne, które już po kilku akcjach zdołały uzyskać trzypunktową przewagę. Skuteczne ataki Anny Gawron, Magdaleny Olszówki czy Barbary Kubieniec były momentami nie do zatrzymania. Po drugiej stronie siatki brylowała w ataku Barbara Furtak, jednak i jej przytrafiały się błędy. Przerwy w grze na życzenie trenera gospodyń i roszady w składzie na niewiele się zdały. Mysłowiczanki grały jak natchnione, wykorzystując raz po raz błędy rywalek. Set zakończył się wygraną podopiecznych Sebastiana Michalaka 25:18.

Drugą partię bardzo dobrze rozpoczęły gospodynie, które po atakach Furtak, Sandry Szczygioł i Magdaleny Fedorów „odjechały" rywalkom na cztery punkty. Jednak mysłowiczanki nie zamierzały się poddawać i po kolejnych akcjach doprowadziły do remisu. Od tego momentu gra obu zespołów była bardzo wyrównana. Jednak nie na długo. Po skutecznych atakach Olszówki, Kubieniec i Gawron siatkarkom Remagum udało się powiększyć przewagę, której nie oddały już do końca. Set zakończył się ich wygraną 25:20.

Sokolanki, aby myśleć o zdobyciu choćby punktu, kolejne dwie partie musiały wygrać. Tak się jednak nie stało. Od początku warunki gry dyktowały przyjezdne. Set trzeci, w zasadzie bez historii, zakończył się ponownie wygraną siatkarek z Mysłowic i tym samym to one po sześćdziesięciu minutach gry mogły się cieszyć z kolejnego ligowego zwycięstwa.

Radości nie było końca. – Bardzo obawiałem się tego meczu – powiedział bezpośrednio po spotkaniu Sebastian Michalak, trener zespołu Remagum MOSiR Mysłowice. – Z Sokołem zagraliśmy w tym sezonie wiele spotkań i wiem, że ten zespół jest nieobliczalny. Przygotowywaliśmy się do niego bardzo solidnie. Opracowaliśmy taktykę na to spotkanie i udało nam się…. z czego bardzo się cieszę – dodał.

Już w piątek mysłowiczanki wyjeżdżają do Polic, by w sobotę zagrać z tamtejszym Chemikiem. – Nie mamy za wiele czasu na przygotowanie się do tego spotkania. Jednak wierzę w mój zespół i mogę zapewnić, iż w Policach łatwo się nie poddamy – dodał na koniec szkoleniowiec zespołu z Mysłowic.

Chorzowianki natomiast w kolejnym meczu we własnej hali podejmą akademiczki z Ostrowca Świętokrzyskiego, które obecnie zajmują trzecie miejsce w ligowej tabeli. Podopieczne Dariusza Sobieraja muszą jak najszybciej zapomnieć o środowym spotkaniu i dobrze przygotować się do kolejnego jakże ważnego pojedynku.

SCS Sokół Chorzów – Remagum MOSiR Mysłowice 0:3
(18:25, 20:25, 14:25)

Sokół: Kaczmarek, Fedorów, Furtak, Wellna, Wysocka, Szczygioł, Zapaśnik (libero) oraz Sojka, Lisiecka, Wardęga
Remagum: Olszówka, Staniucha, Romel, Ciechnowska, Gawron, Kubieniec, Kondyjowska (libero) oraz Bojdak