Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Bogdan Serwiński: Wyzwanie, któremu trzeba podołać

Bogdan Serwiński: Wyzwanie, któremu trzeba podołać

fot. archiwum

Już dziś siatkarki Banku BPS Fakro Muszynianki rozpoczynają fazę pucharową CEV Indesit Champions League. W hali PalaNorda formę Mistrzyń Polski sprawdzi Volley Bergamo. Jak mówi trener Bogdan Serwiński - przed jego zespołem wielkie wyzwanie.

Los zetknął nas z zespołem, który jest aktualnym triumfatorem Ligi Mistrzyń. Mamy więc przed sobą wielkie wyzwanie, któremu trzeba podołać – mówi o rozpoczynającym się w czwartek dwumeczu Bogdan Serwiński. Rzeczywiście, nie można nie doceniać klasy najbliższego rywala Mistrzyń Polski. W składzie ekipy z Bergamo aż roi się od reprezentantek swoich krajów. Obok Niemki Christiane Furst zwracają uwagę przede wszystkim świetne Włoszki: Francesca Piccinini, Antonella Del Core, Eleonora Lo Bianco czy Serena Ortolani.

Rywal jest więc znany, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość zawodniczek obu zespołów grało już przeciwko sobie w ubiegłorocznej Lidze Mistrzyń. – Spotkaliśmy się z ekipą Bergamo w zeszłym sezonie. Ich skład niewiele się zmienił, odeszła praktycznie tylko Barazza. Wtedy dobrze ułożyła nam się ta konfrontacja. Graliśmy w Bergamo na początku i wiadomo było, że możemy zaskoczyć włoską drużynę. W tym roku nie można już na to liczyć – wspomina tamte mecze Bogdan Serwiński.

Trener Mistrzyń Polski docenia klasę rywala, jednak nie załamuje rąk i zwraca uwagę na siłę własnego zespołu. – My nie występujemy tutaj w roli kopciuszka. Mamy swoje umiejętności, choć na pewno musimy wykazać się podwójną determinacją i ofiarnością, aby móc skutecznie przeciwstawić się Volleyowi Bergamo – ocenia Serwiński. Podobnego zdania jest Joanna Mirek.To już nie jest tak, że Włoszki są dużo lepsze od nas i nie da się z nimi wygrywać. My nie jesteśmy od razu na straconej pozycji, bo w Polsce też są zawodniczki, które potrafią bardzo dobrze grać i trenerzy, którzy potrafią świetnie zespoły prowadzić. Dlaczego więc maiłybyśmy z nimi nie wygrać? – mówiła przed wyjazdem przyjmująca Banku BPS Fakro Muszynianki.Zadanie nie należy jednak do najłatwiejszych. Z drugiej strony, ekipa z Muszyny nie wspomina źle konfrontacji z włoskimi zespołami. W zeszłym sezonie udany występ w Bergamo, w tym wygrany dwumecz z Asystelem Novara. – Patrząc głębiej w historię, to graliśmy jeszcze taki turniej w Vincenzie, gdzie ograliśmy mocny wówczas Despar Perugia. Faktycznie może się wydawać, że nam włoska siatkówka odpowiada. Mecz meczowi nie jest jednak równy – mówi Bogdan Serwiński.

W rywalizacji z ubiegłorocznymi triumfatorkami Ligi Mistrzyń ważna będzie przede wszystkim własna dyspozycja. W ostatnich meczach forma Mistrzyń Polski nie była jednak najwyższa. – Patrząc na trzy ostatnie mecze ligowe, pozytywnie nastraja zwyżka formy. Od meczu w Bielsku dyspozycja drużyny jest coraz lepsza. Ostatni mecz z Dąbrową Górniczą nie jest do końca miarodajny, bo graliśmy go w bardzo złej sytuacji. Akurat pech chciał, że nawarstwiły nam się kontuzje, do tego doszło jeszcze parę chorób i nie mogliśmy grać w optymalnym zestawieniu. Teraz powinno być już wszystko dobrze, takie mamy przynajmniej nadzieje – optymistycznie ocenia trener Serwiński.

W wyniku losowania pierwszy mecz zostanie rozegrany we Włoszech. Teoretycznie jest to dobra pozycja wyjściowa dla polskiej drużyny, która będzie miała w zanadrzu mecz rewanżowy, za tydzień w Muszynie. Jakie więc są cele na pierwsze spotkanie? – Nie mam jakiegoś konkretnego celu. Podejdziemy metodą małych kroczków, czyli będziemy myśleć o wygraniu pierwszego seta, jeśli się uda, to dopiero wtedy pomyślimy o drugim i tak dalej. Z drugiej strony, jesteśmy profesjonalistami i nie ma co ukrywać, że w sporcie wyczynowym liczą się zwycięstwa. Taki jest cel wszystkich naszych działań – podsumowuje szkoleniowiec Banku BPS Fakro Muszynianki.

źródło: mksmuszynianka.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved