Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Zapowiedź 10. kolejki Mrągowskiej Ligi Siatkówki

Zapowiedź 10. kolejki Mrągowskiej Ligi Siatkówki

fot. archiwum

Podczas 10. kolejki Mrągowskiej Ligi Siatkówki dwa spotkania mogą rozstrzygnąć o losach aż trzech mocnym ekip w klasyfikacji końcowej. Najbardziej ekscytująco zapowiada się spotkanie pomiędzy IDG-Tools a ZS nr 2 oraz mecz IDG-Tools z LO nr 2.

Te trzy drużyny mają jeszcze szanse na wysoką lokatę w tabeli przed zakończeniem ligi, jednakże podczas dziesiątej kolejki ligi miejskiej czeka ich ciężka przeprawa.

Przedostatnia kolejka Mrągowskiej Ligi Siatkówki w sezonie 2009/2010 rozpocznie się od pojedynku pomiędzy HMT Materiały Ścierne i Zespołem Szkół Zawodowych. Ekipa HMT od początku rozgrywek okupuje dolne rejony tabeli, ale w niektórych spotkaniach pokazała, że potrafi zwyciężać lub chociażby uszczknąć seta mocnym rywalom. Podopieczni Tomasza Szewczaka z ZSZ prezentują w tym roku dosyć przeciętny poziom, co odzwierciedla ich pozycję w tabeli. Młodzi zawodnicy plasują się na szóstej pozycji z dorobkiem szesnastu punktów, ale pokazali mrągowskiej publiczności, że potrafią zwyciężać w meczach, w których nie są stawiani w roli faworyta. Przykładem tego może być spotkanie z Pegazem Piecki lub chociażby z Liceum Ogólnokształcącym 1, gdzie siatkarze z ZSZ odnieśli zwycięstwo w tie-breaku.

W drugim pojedynku sobotniego popołudnia HMT Materiały Ścierne rozegra swój drugi mecz. Tym razem ich rywalem będą młodzi zawodnicy Zespołu Szkół nr 2. Dla zawodników Materiałów Ściernych każdy punkt będzie na wagę złota, lecz podopiecznym Witolda Flisiaka potrzebne jest zwycięstwo za trzy punkty. Siatkarze z ZS nr 2 nie mogą pozwolić sobie na stratę punktów z teoretycznie słabszym rywalem, chcąc walczyć o jak najwyższą lokatę w klasyfikacji końcowej.Trzecie spotkanie, jakże ważne dla obu ekip, może przesądzić o losach jednych i drugich. IDG-Tools oraz Zespół Szkół nr 2 będą walczyć do upadłego, jeśli myślą o lokacie na podium. To spotkanie na pewno przyniesie kibicom, jak i samym zawodnikom wiele dramaturgii. Zespół Szkół nr 2 jak do tej pory przegrał zaledwie dwa spotkania, podobnie jak ich rywale z tego spotkania. IDG-Tools punkty straciło w spotkaniu z Pegazem Piecki i zespołem Lajceps, zaś ZS nr 2 w pojedynkach z LO 1 i LO 2. Dopiero ta kolejka rozstrzygnie, który z tych zespołów uplasuje się wyżej w tabeli.

W kolejnym spotkaniu IDG-Tools zagra z Liceum Ogólnokształcącym 2. Zawodników IDG czekają tego dnia ciężkie starcia, jednak muszą stawić temu czoła, jeśli w ich zamierzeniach jest triumf w tegorocznej Mrągowskiej Lidze Siatkówki. Podopieczni Cezarego Samborskiego z LO 2 rozegrali dotychczas siedem spotkań, w których udało im się zdobyć piętnaście oczek, co lokuje ich na siódmej pozycji.

Następny pojedynek stoczy ekipa Belfrów z Liceum Ogólnokształcącym 2. Obie drużyny dzielą tylko dwa miejsca w tabeli, ale aż sześć punktów. Faworytem spotkania są zawodnicy z mrągowskiego "Ogólniaka", ale przedstawiciele oświaty na pewno nie oddadzą tego spotkania łatwo.

Dziesiątą kolejkę zakończy spotkania Belfów z FUNNY Volley. Dwie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli, także zapowiada się zacięte spotkanie i możemy spodziewać się "seta prawdy". Oba zespoły mają tyle samo punktów i taki sam bilans setów.

10. kolejka MLS, 13.02.2010:

HMT – MS – Zespół Szkół Zawodowych (godz. 15.00)
HMT – MS – Zespół Szkół nr 2 (godz. 16.00)
IDG-Tools – Zespół Szkół nr 2 (godz. 17.00)
IDG-Tools – Liceum Ogólnokształcące 2 (godz. 18.00)
Belfry – Liceum Ogólnokształcące 2 (godz. 19.00)
Belfry – FUNNY Volley (godz. 20.00)

źródło: sport.mragowo.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved