Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Wojciech Ferens: To sport, który uzależnia

Wojciech Ferens: To sport, który uzależnia

fot. archiwum

Jest reprezentantem Polski kadetów i juniorów, uczniem SMS-u Spała i zawodnikiem Czarnych Radom. 19-letni Wojciech Ferens za kilka miesięcy zdaje maturę. Jakie ma plany na przyszłość? Między innymi o tym opowiedział w rozmowie dla SportRadom.pl.

W miniony weekend z drużyną Czarnych zdominowaliście finałowy turniej mistrzostw Mazowsza, dzięki czemu jesteście już w ćwierćfinale mistrzostw Polski. Czujecie się na siłach podjąć walkę o medale?

Wydaje mi się, że strefa medalowa z naszym potencjałem jest całkiem rzeczywista i oczekiwana. Z mojej strony, jak i za pewne ze strony każdego zawodnika juniorów Czarnych, jest to główny cel tegorocznych mistrzostw. Wystarczająco wiele przepracowaliśmy i mamy spore szanse, dlatego uważam, że wreszcie nadszedł czas na konsekwentne realizowanie naszych marzeń. Tym bardziej, iż Mazowsze jest bardzo wyrównanym województwem pod względem poziomu siatkarskiego. Cieszy mnie to, że PZPS wreszcie to dostrzegł i postanowił zwiększyć ilość zespołów, które mogą walczyć dalej, wychodząc z Mazowsza. Pamiętam jeszcze chwile, gdy o włos byliśmy od wyjścia, a jednak się nie udawało, a strefa medalowa była w naszym zasięgu. Poza tym dla mnie to ostatni rok w siatkówce młodzieżowej, więc dołożę wszelkich starań, by ten okres zakończyć sukcesem.

Od kilku lat jesteś etatowym reprezentantem Polski drużyn młodzieżowych. Czy w tym roku nic w tym względzie się nie zmieni?Trener kadry cały czas ma nas pod okiem. W SMS-ie pod jego kierunkiem gramy I-ligowe mecze. Daję z siebie wszystko i mam nadzieję, że trener to zauważy i doceni. Liczę, że tak będzie i dołożę do tego wszelkich starań. Wiadomo jednak, iż zdanie trenera zawsze trzeba szanować. Czekam na okres powołań do kadry na eliminacje do mistrzostw Europy. Do tego jeszcze trochę czasu, więc zamierzam tak pracować, aby w tej kadrze się znaleźć.

Jakie masz plany i marzenia?

Chyba jak każdy ambitny siatkarz, pragnę grać na wysokim poziomie w klubie, w którym będę się spełniał i walczył o jakieś cele. Marzeniem będzie te cele osiągać. Jestem jeszcze młody i priorytetem dla mnie jest zdobywać doświadczenie, ogrywać się, rywalizować z lepszymi od siebie. Wszystko po to, by być coraz lepszym i nie schodzić poniżej pewnego poziomu, który sukcesywnie chcę podwyższać. Poza siatkówką planuję zdać maturę, rozpocząć studia i dalej się kształcić, dzięki czemu będę mógł spokojnie poukładać sobie życie. Mam nadzieję, ze starczy mi do tego zdrowia i umiejętności, bo rożnie w życiu bywa. Siatkówka to cale moje życie i ogromna pasja, która ciągle dostarcza mi wiele radości. Czeka mnie jeszcze wiele pracy, by grać na najwyższym poziomie.

W jaki sposób zachęciłbyś radomską młodzież do uprawiania siatkówki?

Siatkówka przede wszystkim świetnie rozwija organizm. Pozwala sprawdzać się w stresowych sytuacjach. To sport, który uzależnia, daje wiele radości z gry. Chciałbym podkreślić, że w Radomiu trenerzy mają świetne podejście do młodzieży. Są otwarci i naprawdę chcą szkolić każdego, kto wykazuje zaangażowanie. Poprzez sport można spełniać własne marzenia. W moim wypadku są to medale mistrzostw Polski.

Rozmawiał Kamil Stanios

Więcej w serwisie SportRadom.pl

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved