Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > W Galati dalej wierzą, że odzyskają pieniądze

W Galati dalej wierzą, że odzyskają pieniądze

fot. archiwum

Sytuacja Metalu Galati jest nie do pozazdroszczenia. Siatkarki od kilku miesięcy nie dostają pełnej wypłaty - jeśli w ogóle je dostają, drugi trener Nenad Djurović ma również problem, aby przypomnieć sobie, kiedy ostatni raz dostał pełną pensję.

Mimo tych przeciwności rumuńska drużyna się nie poddaje i dalej walczy zarówno w lidze rumuńskiej, jak i Lidze Mistrzyń, a wszyscy wierzą, że ta historia będzie miała szczęśliwe zakończenie. Kilka dni temu zawodniczki Zorana Terzića pokonały Dinamo Bukareszt.

Zespół zaczął borykać się z problemami finansowymi kilka miesięcy temu. Drugi szkoleniowiec rumuńskiej ekipy zapewniał, że chodziło „jedynie" o pieniądze, a sama atmosfera w jego ekipie była niezła jak na te warunki. – Nie mamy problemów wewnątrz drużyny. Staramy się grać najlepiej jak potrafimy i wydaje mi się, że nieźle nam to wychodzi. Naszym największym zmartwieniem są pieniądze. Jednak dostaliśmy wielką obietnicę i mam nadzieję, że coś się ruszy w tym kierunku. O wszystko stara się dbać pierwszy trener, bo do prezesa straciliśmy zaufanie – dodawał Nenad Djurović.

Rozgrywająca reprezentacji Polski – Milena Sadurek – jednak nie chciała czekać i wierzyć w zapewnienia włodarzy rumuńskiego zespołu i rozwiązała z nimi kontrakt. Mimo kłopotów większość siatkarek została w drużynie Metalu Galati. – Naprawdę nie wiem, co dalej robić. Mam nadzieję, że z klubem znajdziemy rozwiązanie sytuacji. Za tydzień powinnyśmy mieć trochę więcej informacji – mówiła Olga Toćko.Powstaje pytanie, jak można żyć tyle czasu bez pieniędzy. Musi to być nie lada sztuka, ale na szczęście trener Djurović pracuje jeszcze jako asystent Terzića nie tylko w Galati, ale i w reprezentacji Serbii. – To jest ściśle tajne (śmiech). Nie wiem jak mam to wytłumaczyć, po prostu trzeba jakoś żyć. Jednak proszę mi wierzyć, że nie tylko my zmagamy się z takimi problemami. Mimo wszystko głęboko wierzę, że odzyskamy wszystkie nasze pieniądze.

Autorem tekstu jest Jakub Brąszkiewicz
Więcej w serwisie lsk.net.pl

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved