Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Tomasz Drzyzga: Nie żałuję przejścia do Kielc

Tomasz Drzyzga: Nie żałuję przejścia do Kielc

fot. archiwum

Siatkarze Farta Kielce zajmują druga pozycję w tabeli I ligi mężczyzn, tracąc trzy punkty do prowadzącego Trefla Gdańsk. - Mamy fajną, młodą i ambitną drużynę. Gramy praktycznie bez żadnego ciśnienia, naszym celem jest utrzymanie - mówi Tomasz Drzyzga.

Mamy fajną, młodą i ambitną drużynę. Gramy praktycznie bez żadnego ciśnienia, naszym celem jest utrzymanie, ale na każdy mecz wychodzimy z pełnym zaangażowaniem gramy o zwycięstwo. Jak na razie nam to wychodzi z dobrym skutkiem i oby tak dalej – twierdzi zawodnik Farta, Tomasz Drzyzga.Każdy z nas na boisku podczas meczu stara się pokazać to, co jest robione na treningach i grać jak najlepiej. Gramy nie tylko dla siebie, ale tez dla kieleckiej publiczności.

Po odejściu Tomasza z warszawskiej Politechniki o wiele głośniej jest o jego bracie, Fabianie, który jest rozgrywającym AZS Częstochowa. – Cieszę się, że brat robi takie postępy i jest zauważany. Nie mam kompleksów, bo między nami nie ma rywalizacji – uważa starszy brat, Tomasz. – Kibicuję mu za każdym razem, gdy wychodzi na boisko. Nieraz całe dnie spędzaliśmy odbijając piłkę przed domem i mam nadzieję, że zaraziłem go sportem. Ja zaczynałem od tenisa potem trochę koszykówki, dopiero później siatkówka. Nie mieliśmy żadnego ciśnienia ze strony rodziców. Fabian od razu zaczął od siatkówki.

Tomasz Drzyzga dołączył do Farta Kielce, gdy drużyna była jeszcze w II lidze. Wraz z nią wywalczył awans do I ligi mężczyzn, w której kielczanie spisują się bardzo dobrze. – Po epizodzie w Gwardii Wrocław, gdzie w i lidze grałem na libero, miałem problemy ze znalezieniem klubu. Trenowałem towarzysko przez trzy miesiące razem z Fabianem z Częstochowie dzięki uprzejmości prezesa i trenera AZS. Zadzwonił do mnie trener Daszkiewicz z zapytaniem, czy nie chciałbym dołączyć do Farta. Przedstawił mi perspektywy, a ja lubię wyzwania – wspomina Tomasz Drzyzga. – W poprzednim sezonie celem był awans, co osiągnęliśmy. Nie żałuję przejścia do Kielc i jestem z tego bardzo zadowolony – kończy przyjmujący kieleckiej drużyny.Rozmawiała Marta Gula – Radio Polska Siatkówka

źródło: inf. własna, Radio Polska Siatkówka

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved