Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Siatkarze Morza Bałtyk wznowili treningi

Siatkarze Morza Bałtyk wznowili treningi

fot. archiwum

Wczoraj odbyło się spotkanie siatkarzy Morza Bałtyk Szczecin z działaczami, na którym przedstawiona została sytuacja klubu. Zawodnicy zadecydowali, że wznowią treningi i zaczną przygotowania do pojedynku z Orłem Międzyrzecz.

Warto przypomnieć, iż w połowie ubiegłego roku działacze Morza Bałtyk stanęli przed dylematem, czy zgłosić zespół do rozgrywek I-ligowych, czy nadal grać w II lidze. Po spotkaniu z prezydentem Szczecina, Piotrem Krzystkiem, który obiecał daleko idącą pomoc dla drużyny, zdecydowano się na podjęcie rzuconej rękawicy i grę na zapleczu PlusLigi. Liczono na sporą pomoc, która jednak nie nadeszła. W związku z tym nad Morzem Bałtyk zaczęły zbierać się czarne chmury, długi klubu ciągle rosły, a siatkarze od dłuższego czasu nie otrzymywali pieniędzy. To zmusiło ich do desperackiego kroku, czyli przerwania treningów.

Sytuacje finansową klubu miała poprawić dotacja z promocji miasta poprzez sport. W tym roku na ten cel w budżecie Szczecina zarezerwowano 4 miliony złotych, ale aż prawie 3,4 miliona trafiło do piłkarskiej Pogoni. Siatkarze Morza Bałtyk otrzymali 135 tysięcy złotych, ale paradoksem jest fakt, że w ubiegłym roku, gdy zespół walczył w niższej klasie rozgrywkowej, otrzymał o 35 tysięcy więcej. Mimo, że działacze nie są do końca zadowoleni z tej kwoty, to cieszą się, że w ogóle zostali objęci promocją. – Każda kwota otrzymana z miasta jest dla nas ważna – zaznacza Janusz Kamiński. – Członkowie komisji sportu wiedzieli, że zespoły halowe nie są zadowolone z takiego podziału środków i dlatego podjęli decyzję o wystąpieniu do prezydenta miasta o zwiększenie o 100% dotacji na pięć klubów, które zostały objęte promocją – dodaje dyrektor do spraw organizacyjnych w Morzu Bałtyk.

Wczoraj odbyło się spotkanie zawodników z działaczami. – Rozmawialiśmy o podpisanej umowie, o przeznaczeniu części pieniędzy na zaległe wypłaty, części na sprawy związane z funkcjonowaniem zawodników. Oni to zrozumieli. Chcą nadal trenować, studiować i reprezentować klub oraz miasto Szczecin w rozgrywkach – mówi Kamiński.Czy jednak pomoc uzyskana z miasta nie będzie tylko doraźnym wsparciem dla klubu? Czy istnieje groźba, że klub nie dokończy rozgrywek? – Nie przyjmujemy takiego założenia i zakładamy, że wszystko się pomyślnie skończy – kończy Kamiński.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved