Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Siatkarki Sokoła Mogilno najlepsze w III lidze kujawsko-pomorskiej

Siatkarki Sokoła Mogilno najlepsze w III lidze kujawsko-pomorskiej

fot. archiwum

Siatkarki Sokoła Mogilno zajęły pierwsze miejsce w III lidze kujawsko-pomorskiej. W zakończonych w sobotę rozgrywkach, mogilnianki wygrały wszystkie 10 spotkań, tracąc zaledwie jednego seta. Teraz przygotowują się do turniejów barażowych o II ligę.

Rozgrywki zakończyły się zgodnie z oczekiwaniami zwycięstwem Sokoła Mogilno przed Culmenem Chełmno i Unitasem Tuchola. Te trzy drużyny zdecydowanie odbiegały poziomem sportowym od pozostałych zespołów. Różnice między nimi były również widoczne, ale mecze były bardziej wyrównane i stały na przyzwoitym poziomie – podsumowuje ligę trener sokolanek, Krzysztof Petrowski .

To z zespołem Unitasu Tuchola, Sokół stracił jedynego seta w lidze. Z każdym kolejnym spotkaniem mogilnianki zdawały się być jednak coraz silniejsze, a w ostatniej ligowej kolejce bez problemów pokonały w Chełmnie wicemistrzynie województwa – Culmen. W drużynie z Mogilna w dwóch ostatnich meczach zagrała już Malwina Konkolewska – wracająca do gry po przerwie macierzyńskiej wychowanka klubu, która poprzednie sezony spędziła w I-ligowych Budowlanych Toruń i Piaście Szczecin.

Malwina trenuje od miesiąca na sali i rozegrała kilka spotkań. Po tak krótkim czasie trudno jest mieć stabilną formę. Poza tym widoczne są jeszcze braki zgrania z resztą zespołu, ale będziemy nad tym pracować. Mam nadzieję, że za miesiąc Malwina będzie bardzo mocnym punktem naszego zespołu – mówi trener mogilnianek.Najbliższe tygodnie będą dla Sokoła bardzo pracowite. Jeden z turniejów półfinałowych o awans do II ligi odbędzie się w Mogilnie, a przeciwniczkami sokolanek będą mistrzynie województwa wielkopolskiego oraz drugie zespoły z III lig – pomorskiej i zachodniopomorskiej. W ostatnich dniach mogilnianki oprócz spotkań w lidze rozegrały mecz towarzyski z poznańskim Energetykiem, wygrywając 4:1. Trener Petrowski zdaje sobie sprawę, że oczekiwania w Mogilnie są duże i stara się jak najlepiej przygotować zespół do walki o powrót do II ligi.

Poziom półfinałów i finałów będzie znacznie wyższy i z tego powodu liga to za mało. Dlatego trzeba również grać w turniejach towarzyskich oraz rozgrywać mecze sparingowe z lepszymi drużynami. Już w ten weekend zagramy w Poznaniu mecze sparingowe z Energetykiem. Tydzień później chcemy zaprosić kogoś do Mogilna. Na tydzień przed półfinałem zorganizujemy turniej towarzyski z udziałem 3-4 drużyn, ale niestety potencjalnych sparingpartnerów będziemy dogadywali po turniejach MP juniorek i play-off w II lidze. Natomiast 20-21 marca chcemy zagrać na turnieju w Słupsku, oczywiście w przypadku, jeśli awansujemy do turnieju finałowego o wejście do II ligi… – kończy zapytany o najbliższe plany sokolanek, trener Krzysztof Petrowski.

* z Krzysztofem Petrowskim rozmawiał Andrzej Wojciechowski

Zobacz również:

Wyniki i tabela kujawsko-pomorskiej ligi wojewódzkiej

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved