Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Siatkarze AZS-u UZ Zielona Góra zaczynają walkę o awans

II liga: Siatkarze AZS-u UZ Zielona Góra zaczynają walkę o awans

fot. archiwum

Zespół AZS-u UZ Zielona Góra zakończył rywalizację w rundzie zasadniczej 1. grupy II ligi mężczyzn na pierwszym miejscu, wyprzedzając dwoma punktami KS Colman Grześki-Hellena Kalisz. W I rundzie play-off zmierzą się z zespołem Cuprumu Lubin.

Pierwsze dwa spotkania odbędą się w Zielonej Górze (w sobotę o godzinie 16:00, a w niedzielę o 11:00), ale do awansu do kolejnej rundy play-off potrzeba trzech zwycięstw. Siatkarze AZS-u, jeżeli chcą awansować jak najszybciej, muszą pokonać Cuprum także na ich terenie. Wtedy kolejnej fazie spotkają się ze zwycięzcą pojedynków pomiędzy Grześkami-Hellena Kalisz a AZS-em UAM Poznań.

Zielonogórzanie będą faworytami spotkań z Cuprumem. W rundzie zasadniczej odnieśli bowiem nad rywalami dwa zwycięstwa. Na wyjeździe oraz w rewanżu we własnej hali triumfowali 3:1. Trener Tomasz Paluch, cytowany przez „Gazetę Wyborczą", zachowuje ostrożność: – To, że z Lubinem wcześniej wygrywaliśmy zdecydowanie nie oznacza, że teraz będzie podobnie.

Dlatego też AZS trenuje właśnie pod kątem taktyki. – Ostro pracujemy przede wszystkim nad poprawą gry z kontrataku i wyprowadzeniem ataku – powiedział trener Paluch.Pod koniec rundy zasadniczej zielonogórzanie wygrali dwa spotkania w stosunku 3:2, jednak szkoleniowiec podkreśla, że forma zawodników idzie z powrotem w górę. Dobrą wiadomością jest także fakt, że żaden z graczy nie narzeka na poważną kontuzję. – Walczymy jedynie o doprowadzenie do pełnej sprawności kolana Bartka Odwarznego. Do weekendowych starć z Lubinem powinniśmy więc być dobrze przygotowani – podkreślił Tomasz Paluch.

źródło: Gazeta Wyborcza, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved