Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Grześków trema nie zje?

II liga: Grześków trema nie zje?

fot. archiwum

Siatkarze Grześków Helleny Kalisz są na finiszu przygotowań do pierwszych pojedynków fazy play-off z AZS UAM Poznań. W ekipie Mariana Durleja i Andrzeja Płócienniczaka nie ma żadnych problemów kadrowych, a cała dwunastka trenuje na pełnych obrotach.

Jedynym znakiem zapytania jest forma psychiczna, zwłaszca młodszych zawodników kaliskiej ekipy. – Jeśli poradzą sobie z presją, powinno być dobrze – zapewnia kapitan zespołu Łukasz Murdzia. Beniaminek z Kalisza, określany przez wielu jako rewelacja tegorocznych drugoligowych rozgrywek to w ogóle młody zespół. Średnia wieku siatkarzy wicelidera tabeli wynosi niespełna 22 lata. Na dodatek połowa graczy, którzy najczęściej wychodzili do tej pory w pierwszej szóstce Grześków urodziła się w roku 1990 i później. Michał Lipa 20 lat skończy jeszcze w lutym, Krzysztof Porada w lipcu, a w tym samym miesiącu urodziny, tyle że 19-te, obchodzić będzie libero Michał Wroniecki. Młodszy jest tylko Paweł Sęk (w styczniu skończył 18 lat), ale on póki co wchodzi jedynie z ławki rezerwowych, w dodatku dość rzadko.

Szkoleniowcy Grześków wzięli ten aspekt pod uwagę i na jednym z ostatnich treningów postanowili poświęcić trochę czasu, aby odpowiednio nastroić swoich graczy. – Odbyliśmy krótką rozmowę z trenerem, który podkreślał, że powinniśmy zapomnieć o tym, co już za nami – zwłaszcza o złych rzeczach – i skupić się na przyszłości, bo tylko na nią możemy mieć wpływ – opowiada Murdzia. Trener Marian Durlej jest jednak spokojny o swoich graczy. – Myślę, że zawodnicy aż tak bardzo jak ja tego nie przeżywają. Są po prostu młodsi, mają swoje życie pozasportowe, dlatego szybciej sobie radzą z takimi sytuacjami – mówi kaliski szkoleniowiec.

Poza pracą nad głowami zawodników, trenerzy kaliszan w ostatniej fazie przygotowań do play-off skupiają się głównie na taktyce. – Codziennie ćwiczymy również zagrywkę, bo tego nigdy za wiele – zdradza Durlej, który ma do dyspozycji wszystkich zawodników, jacy znajdują się w dwunastoosobowej kadrze Grześków.Autorem tekstu jest Marcin Ostajewski

Więcej w serwisie:

źródło: wielkopolskisport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved