Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Waldemar Kawka: W Novarze również będziemy walczyć

Waldemar Kawka: W Novarze również będziemy walczyć

- Pierwsze dwa sety nie przebiegały tak, jak tego byśmy sobie, życzyli, chcieliśmy ugrać więcej - mówił na konferencji prasowej po meczu z Asystelem trener Enionu Energi Dabrowa Górnicza, Waldemar Kawka. - Chwała moim dziewczynom, że podjęły walkę.

Paola Paggi (kapitan Asystelu Novara): – Był to bardzo trudny mecz dla nas. Nie zakończyłyśmy tego spotkania tak, jak chciałyśmy, w trzech setach. Przeciwnik poprawił grę, dobrze zagrał zagrywką i była twarda walka. Jestem bardzo zadowolona z tego meczu, ponieważ wygrałyśmy i czekamy teraz na rewanż w Novarze.

Magadalena Śliwa (kapitan MKS Dąbrowa): – Mniej się cieszę, ponieważ przegrałyśmy to spotkanie. W trakcie meczu złapałyśmy wiatr w żagle i w piątym secie byłyśmy na prowadzeniu. Jest to dobra zaliczka na mecz w Novarze, na pewno się nie poddamy i będziemy walczyć do samego końca.

Waldemar Kawka (trener MKS Dąbrowa Górnicza): – Myślę, ze postawiliśmy się drużynie z Novary. Pierwsze dwa sety nie przebiegały tak, jak tego byśmy sobie, życzyli, chcieliśmy ugrać więcej. Chwała moim dziewczynom, że podjęły walkę z tak mocnym przeciwnikiem. W Novarze również będziemy walczyć, a z jakim skutkiem, to zobaczymy. Szkoda, że nie maiłem dziś możliwości roszady na pozycji atakującej (choroba Agaty Karczmarzewskiej-Pury, przyp. red.), byłoby nam łatwiej i może byłby inny wynik.

Luciano Pedulla (trener Asystelu Novara): – Gratuluję drużynie z Dąbrowy Górniczej dobrej postawy w tym meczu, wcześniej oglądałem mecz waszej drużyny z Muszynianką i gracie naprawdę dobrą siatkówkę. Jestem zadowolony z organizacji dzisiejszego meczu i postawy organizacyjnej meczów siatkówki w Polsce. Ciesze się ze zwycięstwa 3:2 w dniu dzisiejszym, chcieliśmy zakończyć ten mecz w trzech setach, lecz po obronach nie byliśmy w stanie skutecznie kontratakować. Czekamy na mecz rewanżowy w Novarze.