Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Stephane Antiga: Jestem pozytywnie nastawiony

Stephane Antiga: Jestem pozytywnie nastawiony

W końcówce meczu przeciwko Jastrzębskiemu Węglowi Stephane Antiga, przyjmujący PGE Skry Bełchatów, doznał urazu kolana i musiał poddać się zabiegowi artroskopii. Badania wskazują, że zawodnika czeka jednak nieco dłuższa przerwa w grze.

Według wcześniejszych informacji francuski przyjmujący nabawił się urazu podczas jednego z treningów, jednak Stephane Antiga w rozmowie dla "Przeglądu Sportowego" przyznał, że stało się to w samej końcówce spotkania z Jastrzębskim Węglem. Przypomnijmy, że Francuz został wtedy wybrany MVP meczu.

Poczułem coś dziwnego w kolanie, gdy skoczyłem do ataku, w samej końcówce meczu z Jastrzębskim. Noga jakoś się blokowała i nie mogłem już normalnie chodzić. Nie czułem bólu, to było jak miejscowy paraliż – zrelacjonował to wydarzenie zawodnik.

Szefowie oraz trenerzy klubu z Bełchatowa nie chcą ryzykować powikłań i zaproponowali Antidze, aby rehabilitację nieco wydłużyć. Miałyby on zatem powrócić do pełnej dyspozycji na finałowy turniej Ligi Mistrzów, który niewątpliwie będzie priorytetem dla mistrzów Polski. – Jestem pozytywnie nastawiony, wierzę, że zrealizuję swój cel, którym jest udział w Final Four Ligi Mistrzów – przyznał Stephane Antiga.

Dodajmy, że PGE Skra wystąpiła bez Francuza w meczu ligowym przeciwko ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Bełchatowianie prowadzili w tym pojedynku już 2:0, jednak dwa kolejne sety padły łupem gospodarzy. Mecz rozstrzygnął się w tie-breaku, ale w nim już zdecydowaną przewagę mieli podopieczni Jacka Nawrockiego.

Stephane Antiga będzie także nieobecny podczas Meczu Gwiazd PlusLigi, który odbędzie się 13 lutego w warszawskiej hali Torwar. Zastąpi go Słowak Martin Sopko, występujący w Delekcie Bydgoszcz.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy