Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Roman Bartuzi żegna się z zawodową siatkówką

Roman Bartuzi żegna się z zawodową siatkówką

fot. archiwum

Już na początku 2008 roku zastanawiał się czy pożegnać się z wyczynowym uprawianiem sportu. Jednak dopiero luty 2010 roku będzie szczególnie zapamiętany przez sympatyków gry Romana Bartuziego, który żegna się z zawodem siatkarza.

Środkowy rozegrał ponad 270 spotkań w reprezentacji Polski, a jego kariera zawodnicza rozwijała się w wielu zespołach. Występował m.in. w Zniczu Gorzów Wlkp., Stilonie Gorzów Wlkp., Stali Hochland Nysa, a ostatnio w STS-ie Olimpia Sulęcin. Dodatkowo od 2005 roku spełniał się jako strażak sulęcińskiej jednostki.

W 2008 roku powiedział: – Mam już trochę dosyć wyczynowej siatkówki. Na treningach wykonuję około 70 procent ćwiczeń, wymaganych od młodszych kolegów. Coraz częściej myślę o zakończeniu kariery, ale szkoleniowiec wciąż widzi mnie w drużynie. Dwa lata później przyszedł czas na podjęcie ostatecznej decyzji o rezygnacji z zawodowej gry w siatkówkę.

Jak informuje „Gazeta Lubuska" Roman Bartuzi zostanie pożegnany turniejem, który odbędzie się w kwietniu. Zmierzą się w nim Olimpia Sulęcin, pierwszoligowe Rajbud GTPS Gorzów Wlkp. i Orzeł AZS AWF Międzyrzecz oraz zespół skomponowany przez Bartuziego.Jednak nie tylko były reprezentant Polski zamierza przejść na sportową emeryturę. Karierę zakończy także inny z graczy Olimpii – Łukasz Chajec. Sulęciński zawodnik zajmie się szkoleniem młodzieży, a także będzie asystentem Stanisława Szablewskiego w Olimpii.

Zespół z Sulęcina zakończył już sezon 2009/2010. Zajął bowiem 5. miejsce, co oznacza, że nie zagra ani w fazie play-off, ani play-down. W klubie planują zatem udział w turniejach. W maju zespół wybiera się do Holandii na otwarte mistrzostwa na trawie. Wcześniej jednak odbędą się rozmowy szefów klubu z zawodnikami.

źródło: Gazeta Lubuska, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved