Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Prezes Kupidura zapowiada porządki w Jadarze Radom

Prezes Kupidura zapowiada porządki w Jadarze Radom

fot. archiwum

Po minionej kolejce Jadar Radom spadł w tabeli na ostatnie miejsce. - Nie będę szukał podstępów w poczynaniach rywali, czy umiejętnościach siatkarzy. Problem tkwi w zupełnie innej materii - uważa prezes Jadaru Tadeusz Kupidura.

Trzy tygodnie ciężkiej pracy, mimo to możliwość nabrania świeżości i zaskakujący wynik pod Jasną Górą – taki miał być scenariusz minionego okresu w ekipie Jadaru. Okazało się, że było to pobożnym życzeniem optymistów, którzy na ligowe zwycięstwo drużyny czekają już od 5 grudnia. Co gorsza, od tego czasu podopieczni Jana Sucha nie wywalczyli nawet seta.

Dla mnie sprawa ta jest prosta. Cała drużyna sprawiała wrażenie zaniedbanej – denerwuje się prezes Kupidura. Szef klubu jednym tchem wylicza działania współczynnika, według którego stosunek masy ciała do wzrostu nie powinien przekroczyć 24 jednostek. – Tymczasem wśród kilku zawodników, którzy powinni odgrywać kluczowe role był on wyższy. Dlatego postanowiłem, że zawodnicy, którzy nie będą o siebie dbali, będą karani. Mam nadzieję, że wpłynie to również na poprawę dyscypliny w zespole, bo również do niej mam pewne zastrzeżenia – podkreśla Kupidura.

Szef klubu wskazuje, że zatrzymanie przez policję Ardo Kreeka było kulminacyjnym momentem. – Teraz wiem, że niektórzy zbyt często buszowali po nocnych klubach. W końcu siatkarze są osobami publicznymi i znają ich wszystkich. A że docierało do mnie coraz więcej głosów od osób z zewnątrz, postanowiłem zrobić z tym porządek – dodaje.Kupidura nie ukrywa, że w najbliższym czasie liczy na rozsądne podejście do swojej pracy przez siatkarzy. Podkreśla, że siatkarze nie mogą zwalać winy, że siadło im przyjęcie, czy nie potrafią wykonać jakiegoś elementu. – Przecież trener w przeciągu pół roku nie nauczy ich, ani tym bardziej nie oduczy grać w siatkówkę. A ci zawodnicy, już nie raz udowodnili, że jak chcą, to potrafią – uzmysławia Kupidura. Tłumaczy, że siatkarze muszą teraz zrozumieć, że w najbliższych meczach nie grają tylko o utrzymanie w Jadarze, ale także o swoją przyszłość. – Mam nadzieję, że zastosowane środki i uwagi przyniosą spodziewany efekt. Zapewne również szkoleniowiec zastanawia się nad ustawieniami zespołu i pracą z siatkarzami. Myślę, że skoro niektórzy wskazują na słabsze przyjęcie w zespole, teraz trener postawi na Wojtka Żalińskiego, ale od ustalania składu i ustawienia drużyny nie jestem ja – kończy prezes.

Autor: Marcin Podlewski – RadomSport.pl

źródło: RadomSport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved