Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Mariusz Kowalski: Ja jeszcze nie spełniłem się zawodniczo

Mariusz Kowalski: Ja jeszcze nie spełniłem się zawodniczo

fot. archiwum

Karierę zaczynał w Hutniku Kraków w 1988 roku. Teraz reprezentuje barwy Avii Świdnik i choć ma 38 lat, to nadal jest jednym z najlepszych libero w I ligi mężczyzn. Mariusz Kowalski, zawodnik ekipy ze Świdnika, chce wraz z kolegami awansować do PlusLigi.

W krakowskich klubach spędził w sumie 10 lat. W 1998 roku podpisał kontrakt z Okocimskim Brzesko, zaś dwa lata później przeniósł się do świdnickiej Avii. Choć ponownie gra w tym klubie, to w latach 2004-2006 występował w barwach Jokera Piła. Ma na swoim koncie sukcesy młodzieżowe i seniorskie. W 1989 roku z Hutnikiem zdobył złoty medal MP juniorów, a dwa lata później srebro. Z tym samym zespołem wywalczył także wicemistrzostwo Polski seniorów oraz Puchar Polski (w 1990 roku).

Mariusz Kowalski jest obecne, obok Andrzeja Stelmacha, najstarszym zawodnikiem występującym na parkietach ekstraklasy i I ligi. – Staram się nie myśleć o swoim wieku, mam więcej wigoru i werwy niż niejeden dwudziestolatek, jednak moja metryka jest w gronie zainteresowań wielu osób – śmieje się zawodnik.

Libero Avii przyznaje, że niektórzy młodsi zawodnicy witają go słowami „dzień dobry". Uważa jednak, że metryka nie ma nic do charakteru człowieka. Nie widzi także problemów w relacjach z młodszymi kolegami. – Albo się kogoś lubi, albo nie – stwierdził w rozmowie dla „Kuriera Lubelskiego".Podobny stosunek Mariusz Kowalski ma do zawodowego uprawiania sportu. Dla niego najważniejsze jest, że zdrowie mu dopisuje, a chęć do gry jest ciągle taka sama. – Cieszy mnie to, że jest się docenianym, jeszcze potrzebnym, mogę młodych zawodników czegoś nauczyć. Każdy mecz wyzwala dreszcz emocji i nie ma co ukrywać, że ma się coś do udowodnienia młodszym zawodnikom (śmiech).

Rozmawiał Kamil Balcerek

źródło: inf. własna, Kurier Lubelski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved