Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Mario: Moim celem było grać w drużynie narodowej

Mario: Moim celem było grać w drużynie narodowej

fot. archiwum

27-letni brazylijski libero - Mario, przymierza się do przejęcia roli libero swojej reprezentacji narodowej. Po ubiegłorocznych sukcesach Canarinios apetyty siatkarzy i kibiców w tym sezonie na pewno nie będą łatwe do zaspokojenia.

Rok 2009 był niezwykle owocny dla Brazylijczyków. Mistrzowie Świata z Japonii do kompletu złotych krążków dołożyli sobie zwycięstwo w Lidze Światowej.

Dla Mario był to niezwykle udany debiut w drużynie narodowej. Siatkarz nie chce jednak na tym poprzestać. W tegorocznych rozgrywkach Ligi Światowej Brazylia stawia sobie za cel obronę mistrzowskiego tytułu.

Czy w tym sezionie młody libero stanie się następcą legendarnego Sergio, gdyby ten 34-letni siatkarz przeszedł na sportową emeryturę? – Sergio był zawsze moim idolem i zawsze chciałem z nim trenować – wyznaje Mario. – Teraz bardzo mi pomaga. Moim celem było grać w drużynie narodowej i to udało mi się osiągnąć.Brazylijski libero mówi także o fenomenie piłki siatkowej w Ameryce Południowej.  – Siatkówka jest drugim, co do popularności sportem w naszym kraju. Na siatkarskich halach zawsze jest komplet publiczności. To wszystko zachęca młodych do uprawiania tej dyscypliny.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved