Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Maraton Świnoujście mistrzem województwa zachodniopomorskiego

Maraton Świnoujście mistrzem województwa zachodniopomorskiego

fot. archiwum

Juniorzy MMKS Maratonu Świnoujście zwyciężyli w weekendowym turnieju o mistrzostwo województwa zachodniopomorskiego. Młodzi podopieczni trenera Krzysztofa Dobka w decydującym meczu pokonali UKS Błyskawica Szczecin 3:0.

Oprócz Maratonu Świnoujście i UKS Błyskawicy Szczecin w rozegranych w Świnoujściu zawodach udział wzięły drużyny OPP Kołobrzeg i Żak Pyrzyce. – Można powiedzieć, że turniej stał na naprawdę niezłym poziomie. Pochwalić należy także organizację zawodów – mówił trener wicemistrza województwa UKS Błyskawicy Szczecin, Edward Wojnecki.

O tytule zadecydowało niedzielne spotkanie gospodarzy z Błyskawicą Szczecin, bowiem obie ekipy wygrały swoje dwa wcześniejsze pojedynki. Zapowiadało się zacięte spotkanie, ale Maraton niespodziewanie łatwo poradził sobie ze szczecinianami. Trener UKS Błyskawicy przyznał szczerze, że w finale jego podopieczni zagrali bardzo słabe spotkanie i momentami był po prostu bezradny. – W spotkaniu finałowym widać było lepsze zgranie, lepszą organizację gry w ekipie przeciwnej. Maraton w tym składzie gra już od dłuższego czasu, a my ostatni raz w tym zestawieniu trenowaliśmy w sierpniu ubiegłego roku. Część moich zawodników trenuje w Szczecinie, część natomiast w RSMS w Świnoujściu. Uważam, że gdybym miał w Szczecinie do dyspozycji wszystkich moich zawodników, drużyna wyglądałaby zupełnie inaczej, przedstawiałaby większą wartość bojową. W niedzielę niektórzy zagrali tak, jakby pozapominali, jak wcześniej graliśmy. W przekroju całego turnieju z meczu na mecz było gorzej, coraz bardziej wychodziły dysproporcje w drużynie – nie ukrywa rozczarowania Wojnecki.

Świnoujscy młodzi siatkarze wygrywając mistrzostwo województwa zapewnili już sobie udział w ćwierćfinale mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej. UKS Błyskawica Szczecin oraz zdobywca trzeciego miejsca OPP Kołobrzeg o ćwierćfinał powalczą w 1/8 finału.Rodzi się jednak pytanie, czy Błyskawica Szczecin w ogóle przystąpi do tych rozgrywek. – Szczerze liczyłem, że będziemy od razu grać w ćwierćfinale MP, i wtedy dotacja z miasta już by była dla nas dostępna. Żeby zagrać w finałach wojewódzkich musiałem pobrać pieniądze z mojego prywatnego Indywidualnego Konta Emerytalnego. Nie wystarczy to jednak na udział w 1/8 finału i to jest dla nas problemem – mówi opiekun Błyskawicy.

Wyniki turnieju finałowego mistrzostw województwa zachodniopomorskiego w siatkówce juniorów:

MMKS Maraton Świnoujście – OPP Powiat Kołobrzeski 3:1
(27:25, 19:25, 26:24, 25:20)

ŻAK Pyrzyce – UKS Błyskawica Szczecin 0:3
(11:25, 16:25, 18:25)

OPP Powiat Kołobrzeski – UKS Błyskawica Szczecin 1:3
(25:27, 25:19, 24:26; 20:25)

MMKS Maraton Świnoujście – Żak Pyrzyce 3:1
(25:18, 22:25, 25:20, 27:25)

ŻAK Pyrzyce – OPP Powiat Kołobrzeski 0:3
(17:25, 17:25, 20:25)

UKS Błyskawica Szczecin – MMKS Maraton Świnoujście 0:3
(19:25, 23:25, 19:25)

Klasyfikacja końcowa:

1. Maraton Świnoujście
2. Błyskawica Szczecin
3. OPP Kołobrzeg
4. Żak Pyrzyce

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved