Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Liga Mistrzów: Resovia jedzie do Sofii po zwycięstwo

Liga Mistrzów: Resovia jedzie do Sofii po zwycięstwo

fot. archiwum

Już jutro w pierwszym pojedynku fazy play-off Asseco Resovia Rzeszów zmierzy się z CSKA Sofia. Zdecydowanym faworytem spotkania są podopieczni Lubomira Travicy, ale o zwycięstwo w Sofii z pewnością łatwo nie będzie. W tegorocznej edycji Ligi Mistrzów Bułgarzy ani razu bowiem nie przegrali u siebie.

W tym tygodniu ponownie oczy siatkarskiej Polski zwrócone są na rozgrywki Ligi Mistrzów. Po odpadnięciu z tych prestiżowych rozgrywek Jastrzębskiego Węgla oraz przydzieleniu organizacji turnieju finałowego PGE Skrze Bełchatów, jedynym polskim zespołem walczącym w fazie play-off Indesit Champions League jest Asseco Resovia Rzeszów. Podopieczni serbskiego szkoleniowca Ljubomira Travicy otrząsnęli się już po bolesnej porażce w finale Pucharu Polski i po sobotnim zwycięstwie z jastrzębianami, nie powinni mieć większych problemów, by pokonać swoich jutrzejszych rywali. Wprawdzie CSKA Sofia pewnie dzierży fotel lidera ligi bułgarskiej, ale w dotychczasowych meczach Ligi Mistrzów nie zachwycała.

Póki co, Bułgarzy mają na swoim koncie trzy zwycięstwa w fazie grupowej tych rozgrywek, ale wszystkie zostały odniesione na własnej hali. Trener Aleksander Popow ma w swoim składzie zawodników solidnych i doświadczonych, ale w ekipie tej brakuje jednak indywidualności tej klasy, co chociażby występujący w Resovii Aleh Akhrem, Krzysztof Ignaczak, czy Rafael Redwitz. Największą siłą Bułgarów jest zespołowość, grają oni z pewnością siatkówką efektywną, ale bardzo rzadko efektowną. W ataku kluczowe znaczenie ma Kenijczyk Philip Maiyo , z kolei na środku wyróżnia się Teodor Todorow. Polskim kibicom doskonale znani są Nikołaj Iwanow oraz Iwajło Stefanow , którzy mają w swoim siatkarskim życiorysie występy w Jastrzębskim Węglu.

Mimo atutu Bułgarów w postaci własnego obiektu, zdecydowanym faworytem spotkania są rzeszowianie. W chwili obecnej mają "na papierze" przewagę nad rywalami w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, a co najważniejsze, oprócz świetnego zgrania zespołu, Resovia jest bardzo dobrze dysponowana mentalnie. Rzeszowianie przeszli także niczym burza fazę grupową Ligi Mistrzów, ulegając tylko w jednym spotkaniu ekipie Paris Volley, ale była to porażka w tie-breaku. Podsumowując, faworyt środkowego spotkania CSKA Sofia – Asseco Resovia Rzeszów może być tylko jeden: Resovia. Czy jednak tak się stanie, przekonamy się już jutro o 18:30.źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved