Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Dębicka Amatorska Liga Siatkówki

Dębicka Amatorska Liga Siatkówki

fot. archiwum

Siatkówka jest polskim sportem narodowym, a w każdym regionie jej sympatycy odbijają piłkę amatorsko. W województwie podkarpackim działa między innymi Dębicka Liga Siatkówki, która obecnie jest w trakcie trzeciego sezonu rozgrywek.

W pierwszej edycji Dębickiej Ligi Siatkówki wzięło udział osiem drużyn: Cotton Club Dębica, Hydrobud Latoszyn, Chembud Dębica, Żyraków, Radość Dębica, Omega Pilzno, ZTS Pustków oraz Bankorbet Dębica. Trwała ona od 7 stycznia 2007 roku do 20 kwietnia 2008. Mecze były rozgrywane systemem każdy z każdym, po czym następowała runda rewanżowa. Zwycięzcą tej edycji została drużyna Cotton Club Dębica, w skład której wchodzili zawodnicy tworzący niegdyś klub FENIKS Dębica, grający w III lidze. Niestety klub ten się rozpadł i długo w Dębicy musiano czekać na jakiekolwiek rozgrywki siatkarskie.

II edycja Dębickiej Ligi Siatkówki to juz większa liczba drużyn. Zagrało 10 zespołów. So rozgrywek nie przystąpił Bankorbet Dębica oraz triumfator poprzedniej edycji Cotton Club z powodu braku wystarczającej ilości zawodników. Do gry przystąpiły natomiast cztery nowe drużyny: NOW-BUD Dębica, Studenci, Euro BUD Dębica oraz OBI Nagoszyn. Mecze rozgrywane były ponownie systemem każdy z każdym. Inaczej liczono jednak punkty. Zastosowano system naliczania z m.in. rozgrywek PlusLigi. W tej edycji do końca rozgrywek nie było wiadomo kto wygra. Ostatecznie o zwycięstwie w lidze nie zaważyły punkty zebrane za cały sezon, lecz stosunek setów, który lepszy był na korzyść OBI Nagoszyn. Pokonali oni drugi w tabeli CHEMBUD. 3 miejsce przypadło NOWBUDOWI. Liga trwała od października do marca.

Obecnie Dębicka Liga Siatkówki jest na półmetku III edycji. Co roku biorą w niej inne drużyny, a niektóre rezygnują z gry z różnych powodów. Obecny sezon wystartował w październiku.Składy zwycięskich drużyn z pierwszej i drugiej edycji:

Cotton Club – Cieślak Dawid, Kozioł Sebastian, Mastaj Mateusz, Pietrzyk Wojciech, Cyran Paweł, Żabicki Mateusz, Żabicki Jakub, Dereń Dariusz.

OBI Nagoszyn – Maksymilian Pazdan, Sebastian Kocon, Maciej Sroka, Łukasz Ćwik, Bartłomiej Stelmach, Kamil Kosiński, Maciej Mirus, Adam Wójcik.

Warto też nadmienić, że na tle całego sezonu po każdym meczu kapitanowie drużyn wybierali najlepszego ich zdaniem zawodnika z drużyny przeciwnej. I tak w pierwszej edycji najwięcej głosów zebrał Sebastian Kozioł z Cotton Club Dębica i to on otrzymał nagrodę MVP ligi. W drugiej edycji dwóch zawodników otrzymało taką samą ilość głosów. Byli nimi Sebastian Książek z Żyrakowa oraz Waldemar Godzisz z Eurobudu Dębica. Na koniec sezonu zawsze rozgrywany jest mecz Zwycięzca DLS – Najlepsi zawodnicy DLS.

Mecze Dębickiej Ligi Siatkówki odbywają się w poniedziałek i wtorek o godzinie 18:30 oraz 20:00 oraz w środę o 18:30 na hali przy ZSP nr1 przy ulicy Paderewskiego 4 w Dębicy. Wstęp wolny. Dodajmy, że od drugiej rundy w tej edycji najlepsi zawodnicy wybierani są przez sędziów spotkania.

Wyniki 14. kolejki:

Łukosz – KR Studio 1:3
(20:25, 19:25, 25:15, 24:26)

Anturja – Eurobud 3:0 – mecz został przerwany
(25:9, 25:0, 25:0)

Chembud – Obi 0:3
(15:25, 22:25, 15:25)

Hydorbud – Polimex 3:1
(25:22, 11:25, 25:21, 25:20)

Taurus – Omega 2:3
(25:12, 25:22, 20:25, 21:25, 7:15)

Obecnie w tabeli przewodzi ekipa KR Studio, która wyprzedza czterema punktami zespół Anturji. 15. kolejka zostanie rozegrana w dniach 8-10 lutego.

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved