Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Tuomas Sammelvuo: Zwycięstwo było w naszym zasięgu

Tuomas Sammelvuo: Zwycięstwo było w naszym zasięgu

fot. archiwum

- Drużyna z Bełchatowa okazała się lepsza - podsumował spotkanie z mistrzem Polski Tuomas Sammelvuo. Zdaniem fińskiego przyjmującego przeciwnicy w tym meczu okazali się lepsi przede wszystkim w bloku i zagrywce.

Było to bardzo wyrównane spotkanie, ale ostatecznie przegraliście, dlaczego?

Tuomas Sammelvuo: – W meczach przeciwko takim drużynom, jak Skra, ważne jest, żeby mocno wierzyć w zwycięstwo, jeszcze bardziej niż ma to miejsce z pozostałymi przeciwnikami. Byliśmy przejęci, zmartwieni o wynik tego spotkania, ale przy tym nie możemy mieć takich momentów, jakie zdarzyły się w piątym secie. Robimy pięć błędów pod rząd i co najgorsze są one proste. Musimy iść cały czas do przodu i nie schodzić poniżej naszego, wypracowanego, równego poziomu.

Zapytam szczerze, wychodząc na parkiet w tym meczu wierzyliście, że jesteście w stanie pokonać Skrę?– Oczywiście, że tak. Faktycznie Skra to mocna drużyna, ale każdy kto widział to spotkanie, doskonale zdawał sobie sprawę, że potrafimy grać dobrą siatkówkę. Wierzyliśmy, że możemy zaprezentować się z dobrej strony. W naszych głowach musimy być pewni, że jesteśmy w stanie wygrać z każdym. W trakcie meczu, z biegiem czasu coraz bardziej przekonywaliśmy się, widzieliśmy, że możemy wygrać. Zwycięstwo było w naszym zasięgu.

W jakich elementach rywal okazał się lepszy?

– Oczywiście w serwach i bloku. To na pewno zaważyło na końcowym wyniku. To jest bardzo dobra drużyna, ale my także jesteśmy mocni, ale może w tych elementach nie byliśmy na tyle dobrzy, co przeciwnicy i stąd taki rezultat. Musimy tak je wyćwiczyć, żeby poziomem dorównywać Skrze. Popracować powinniśmy nad wyczuciem, kiedy zawodnik atakuje w aut, żebyśmy tej piłki nie dotykali.

Nie uważasz, że może w tych decydujących momentach zabrakło wam po prostu szczęścia?

– Nie, to nie chodzi o szczęście. Po prostu drużyna z Bełchatowa okazała się lepsza. Myślę, że w tie-breaku nie byliśmy jeszcze gotowi, żeby wygrać ten mecz. Wiedzieliśmy, że możemy to zrobić, ale coś się stało. Trzy minuty dekoncentracji spowodowały, że przegraliśmy to spotkanie w piątym secie. Jednakże powinniśmy się cieszyć, iż przegrywając dwa sety, potrafiliśmy wrócić do gry i doprowadzić do piątego seta.

* Z zawodnikiem rozmawiała Dominika Kwiek (ZAKSA.pl)

źródło: zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved