Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Siatkarki z Chodzieży szukają formy w sparingach

Siatkarki z Chodzieży szukają formy w sparingach

fot. archiwum

Korzystając z krótkiej przerwy w rozgrywkach ligowych, siatkarki ChTPS Chodzież rozegrały dwa spotkania sparingowe. Dwumecz z Gaudią Trzebnica występującą w drugiej grupie II ligi  zakończył się remisem.

Formę wielkopolskich zawodniczek sprawdziła najlepsza drużyna rundy zasadniczej drugiej grupy II ligi. – To zespół, który podobnie jak KS Piecobiogaz Murowana Goślina nie przegrał żadnegospotkania w lidze. W całych rozgrywkach Gaudia straciła tylko jeden punkt – tłumaczy prezes ChTPS Jerzy Hołubiec. Jak na tle tak wymagającego rywala zaprezentowały się siatkarki z Chodzieży? – Bardzo dobrze. Po tych sparingach mogę nawet pokusić się o stwierdzenie, że gdybyśmy grali w grupie śląskiej, to mielibyśmy realne szanse na awans do I ligi – uważa szef ChTPS.

 

Coraz lepsza postawa jego siatkarek cieszy, ponieważ już w najbliższy weekend ten zespół rozegra dwa pierwsze mecze półfinałowe play-off z Jokerem Świecie. – Po sparingach w Trzebnicy jestem umiarkowanym optymistą. Uważam, że stać nas na wygranie jednego pojedynku w Świeciu. To nasz plan minimum. Nie chcemy dopuścić do sytuacji, że o awansie do finału decydować będzie piąty mecz, który również rozgrywalibyśmy na wyjeździe. Marzy nam się, aby sprawę załatwić we własnej hali w Chodzieży – mówi prezes ChTPS.Dwie wcześniejsze potyczki z Jokerem w rundzie zasadniczej były bardzo wyrównane i kończyły się wynikami 3:2 dla zawodniczek z Wielkopolski. – Podobnie może być i tym razem. Dlatego cieszę się, że w Trzebnicy w dwa dni rozegraliśmy dziesięć setów. Dziewczyny wytrzymały trudy tych spotkań i jestem pewien, że podobnie będzie w Świeciu. W takiej formie, jaką obecnie prezentujemy, stać nas na rozstrzygnięcie rywalizacji z Jokerem na swoją korzyść – nie kryje optymizmu Jerzy Hołubiec.

Gudia Trzebnica – ChTPS Chodzież 2:3
(24:26, 25:16, 25:19, 12:25, 12:15) i 3:2 (25:19, 25:23, 17:25, 21:25, 15:11)

Autor: Tomasz Sikorski

źródło: wielkopolskisport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved