Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Tak ciekawie jeszcze nie było…

PlusLiga: Tak ciekawie jeszcze nie było…

fot. archiwum

W tym sezonie poziom PlusLigi jeszcze bardziej się wyrównał. O ile prymat Skry Bełchatów po rundzie zasadniczej raczej jest niezagrożony, o tyle o pozostałe miejsca będzie toczyła się zażarta walka do samego końca.

Obecnie drugą pozycję zajmują akademicy z Częstochowy, ale utrzymać tą lokate do końca będzie im niezwykle ciężko, ponieważ w najbliższym czasie czekają ich pojedynki z rywalami z górnej półki. Podopieczni Grzegorza Wagnera zagrają na wyjazdach ze Skrą Bełchatów, Jastrzębskim Węglem oraz Pamapolem Wieluń, zas na własnym parkiecie podejmą Resovię Rzeszów i ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Z pewnością o punkty siatkarzom spod Jasnej Góry nie będzie łatwo, ale już nie raz w tym sezonie pokazali, że stać ich na zwycięstwa z najlepszymi (chociażby wygrana 3:0 z mistrzem Polski).

Wydaje się, iż spore szanse na drugie miejsce po rundzie zasadniczej ma ZAKSA, która obecnie z dorobkiem 25 punktów zajmuje trzecie miejsce w tabeli, ale ma jeden zaległy mecz (z Jadarem Radom). Ponadto podopieczni Krzysztofa Stelmacha w kolejnych meczach staną naprzeciwko teoretycznie słabszych zespołów: Pamapolu Wieluń oraz AZS UWM Olsztyn.Zmierzą się również w Rzeszowie z tamtejszą Resovią oraz w Częstochowie z AZS-em, zaś na własnym parkiecie podejmą Jastrzębski Węgiel. Nie należy także zapominać, iż ekipa z Kędzierzyna-Koźla gra jeszcze w europejskich pucharach i nie może skupiać się tylko na lidze.

Podobnie ma się sytuacja w teamie Ljubo Travicy, który walczy jeszcze w Lidze Mistrzów. Rzeszowianie dzięki dwum ostatnim wygranym awansowali na czwarte miejsce w tabeli i do drugiego AZS-u Częstochowa tracą zaledwie 2 „oczka". Na pewno Resovia marzy o poprawieniu swojej lokaty przed play offami, ale aby tak się stało, to musi odnosić kolejne zwycięstwa, a wydaje się, iż będzie miała nieco łatwiejszych rywali od bezpośrednich konkurentów do drugiej pozycji w tabeli, bowiem nie zmierzy się już ze Skrą Bełchatów i Jastrzębskim Węglem. Zagra z ZAKSĄ na własnym parkiecie oraz z ekipą Grzegorza Wagnera. Poza tym podejmie akademików z Olsztyna, Warszawy, a także powalczy o punkty w Bydgoszczy z tamtejszą Delectą.Zapewne po zdobyciu Pucharu Polski nieco zeszło „ciśnienie" z zawodników Jastrzębskiego Węgla, którzy zapewnili już sobie udział w przyszłym sezonie w rozgrywkach Ligi Mistrzów, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia i na pewno Grzegorzowi Łomaczowi i jego kolegom marzy się jak najlepsze miejsce w lidze. Jednak ostatnio Jastrzębianie ponieśli dwie porażki i aby zapewnić sobie miejsce w czwórce przed play offami nie mogą pozwolić sobie na kolejne przegrane. Podopieczni Roberto Santiliego oprócz konfrontacji z ZAKSĄ i AZS-em Częstochowa, o punkty powalczą również w meczach przeciwko ekipie z Bydgoszczy, Olsztyna i Wielunia.

Jeśli podopieczni Waldemara Wspaniałego poprawią swoją grę, to przy odrobinie szczęścia także mogą się jeszcze włączyć do walki o czołowe lokaty, które ułatwiłyby im rywalizację w rundzie play off.

Dawno już nie było tak ciekawego sezonu. Zapewne po każdej kolejnej kolejce będziemy świadkami zmian w tabeli. O tym, które miejsca zajmą poszczególne zespoły przed dalszą fazą sezonu może zadecydować dopiero ostatnia kolejka, a to gwarantuje wszystkim siatkarskim kibicom w Polsce wielkie emocje do samego końca. Już niebawem zacznie się wsteczne, siatkarskie odliczanie i wówczas przekonamy się, która z ekip najlepiej wykorzysta swoje siatkarskie argumenty…

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved