Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Ruciak: Graliśmy dobrze

Michał Ruciak: Graliśmy dobrze

fot. archiwum

- Jeden atak skończony i mogłoby być inaczej - powiedział po spotkaniu ze Skrą Bełchatów Michał Ruciak. W opinii kędzierzyńskiego przyjmującego spotkanie stało na wysokim poziomie, walka była bardzo wyrównana, a o ostatecznym wyniku zadecydowały pojedyncze akcje

Trochę szczęścia zabrakło wam do zwycięstwa w tym pojedynku?

– Odrobinę tak, bo zarówno w drugim secie jak i w tie-breaku jeden atak skończony i mogłoby być inaczej. W piątej partii gdybyśmy przy stanie 8:8 skończyli atak to gra toczyłaby się dalej. Szkoda, że tak się nie stało, ale tak to bywa. Przytrafiły nam się błędy i niestety przegraliśmy.

Po drugim secie wierzyliście, że jesteście jeszcze w stanie odwrócić losy tego spotkania?– Myślę, że tak. Już wtedy, w drugim secie, nasza gra wyraźnie się poprawiła, w porównaniu z pierwszą partią. Zagraliśmy w niej na tyle dobrze, by prowadzić wyrównaną walkę. Żałujemy, że nie udało nam się jej wygrać. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie inaczej i będziemy w stanie wygrywać takie spotkania, bo jest to bardzo ważne.

Od kilku meczów można zaobserwować, że w chwili kiedy zaczynacie się cieszyć z gry, wygląda ona dobrze. Tak duży wpływ na waszą grę ma to co macie w głowie?

– Na pewno duże znaczenie ma psychika i coś w tym jest. Po tym spotkaniu na pewno mamy nad czym myśleć. Przegranie drugiej partii i tie-breaka to dla nas pewna nauka na przyszłość. Równie dobrze to spotkanie mogłoby się zakończyć szybkim 3:0 dla Bełchatowa. Wygraliśmy jednak trzecią oraz czwartą partię i z tego możemy się cieszyć.

Spotkanie było wyrównane, ale czy był jakiś element w którym to Skra była lepsza?

– Myślę, że nie, chociaż może tylko w pierwszym secie, gdzie ta przewaga była wyraźna. Poza tą partią w żadnym elemencie bełchatowianie nie byli od nas lepsi. Graliśmy dobrze i cieszy to, że cały czas prowadziliśmy wyrównaną walkę punkt za punkt, a w trzecim i czwartym secie to my zdobyliśmy dwa trzy punkty więcej i zwyciężaliśmy.

* Rozmawiała Dominika Kwiek (zaksa.pl)

źródło: zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved