Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Gedanistki w ćwierćfinałach mistrzostw Polski

Gedanistki w ćwierćfinałach mistrzostw Polski

fot. archiwum

Siatkarki Energi Gedanii bez straty seta wygrały turniej barażowy na szczeblu województwa pomorskiego. W ostatnim spotkaniu zawodów rozgrywanych w hali przy ul. Kościuszki gdańszczanki pokonały EC Wybrzeże TPS Rumia 3:0.

Podopieczne Grzegorza Wróbla awansowały do ćwierćfinałów mistrzostw Polski, a dwie kolejne drużyny grać będą w 1/8 finału.

Po dwóch dniach turnieju gedanistki były jedynym niepokonanym zespołem. Zwycięstwo w zawodach dawało miejscowym wygranie zaledwie jednego seta w ostatnim pojedynku. Ba – nawet przegrana 0:3 mogła utrzymać gedanistki na pierwszym miejscu, choć wówczas należałoby przeliczyć małe punkty z całego turnieju.

Kalkulatory nie było potrzebne. Trener Wróbel wystawił do gry najmocniejszy skład, a gedanistki, choć nie uniknęły drobnych przestojów, wygrywały pewnie. W inauguracyjnym secie Energa Gedania uzyskała wyraźną przewagę w jednym ustawieniu. Gdy na zagrywce była Paulina Szpak , a pod siatką skutecznie zbijały Zuzanna Łapin, Anna Łozowska i Laura Tomsia, nasza drużyna podniosła wynik z 12:11 na 17:11.W drugą partię lepiej weszły przyjezdne, które mogły liczyć na głośny doping swoich kibiców. TPS prowadziło 5:3 i 7:6. Wówczas znów dał o sobie znać serwis gedanistek. Rywalki miały kłopoty z przyjęciem serwisów Natalii Kurnikowskiej i Łozowskiej. Tym samym gospodynie odskoczyły na 20:13.

Trener Wróbel zaczął dokonywać zmian, a dotarcie się w nowym ustawieniu wymagało nawet wzięcia przez szkoleniowca czasu, gdyż rywalki zbliżyły się na 22:18. Po powrocie na parkiet punktowały już tylko gdańszczanki. W ataku przebiła się Marta Podolska, asa serwisowego posłała Aleksandra Szymańska, a grę zakończył blok postawiony przez Łozowską i Martę Szafraniak.

W ostatniej części gry remis pojawił się tylko przy 3:3. Potem Energa Gedania stopniowo powiększała przewagę aż do 16:10. Przy tym wyniku na zagrywkę udała się Podolska i nie opuściła pola serwisu aż nie zakończyła meczu! Decydujący punkt zdobyła w ataku Tomsia.

Ten turniej był potrzebny, bo w tym składzie jeszcze nie graliśmy, a nawet nie trenowaliśmy. Widać było brak zgrania, ale i duży potencjał zespołu. Błędy pojawiały się głównie przy piłkach sytuacyjnych. Natomiast bardzo dobrze wyglądał atak ze skrzydeł. Na pewno wyróżniała się Łapin, także środkowe grały na dobrym poziomie – oceniał trener Wróbel.

Po zakończeniu spotkania odbyła się dekoracja medalami za mistrzostwa Pomorza. Kolejność została ustalona w rozgrywkach ligi wojewódzkiej, której rozgrywki dobiegły końca przed tygodniem. Danuta Majcherek, sekretarz oraz Mieczysław Łukasiewicz, przewodniczący Wydziały Gier i Dyscypliny Pomorskiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej złote medale za sezon 2009/10 wręczyli Energi Gedanii!. Srebro zdobyła drużyna EC Wybrzeże TPS, a brąz UKS Libero Starogard.

W ostatnim meczu gdańskiego turnieju Orzeł Malbork pokonał Libero 3:0 (25:19, 25:22, 25:22). Tym samym dla pokonanych sezon już się skończył, a Orzeł i TPS zagrają w 1/8 finału.

Natomiast Energa Gedania od razu awansowała do ćwierćfinałów mistrzostw Polski. O półfinał gdańszczanki zagrają od 5 do 7 marca na turnieju, którego gospodarzem będzie mistrz województwa zachodniopomorskiego.

Tabela końcowa gdańskiego turnieju
1. Energa Gedania Gdańsk           3 mecze 6 pkt  9:0  sety 225:134 m. pkt.
2. Orzeł Malbork                          3           5        6:5         229:247
3. EC Wybrzeże TPS Rumia          3           4        5:7         249:259
4. Libero Starogard                      3          3         1:9         185:24

źródło: energa-gedania.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved