Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > W Emiratach wystartowała II runda rozgrywek, pojawił się też Billings

W Emiratach wystartowała II runda rozgrywek, pojawił się też Billings

fot. archiwum

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich rozpoczęła się druga runda rozgrywek siatkarskiej ekstraklasy. W 1. kolejce Al Ain nie bez problemów pokonało Al Ahli 3:2. Spotkaniu z trybun przyglądał się dobrze znany w Polsce Brook Billings.

Podopieczni Rastislava Chudika i Adama Malika bardzo szybko pożegnali się z rozgrywanym na przełomie stycznia i lutego Pucharem Federacji przegrywając z zespołem z Banyas. – Do tego spotkania podeszliśmy znacznie osłabieni. W pucharach nie mogło wystąpić dwóch zawodników – drugi rozgrywający oraz najlepszy środkowy naszej drużyny, którzy otrzymali powołanie na obóz policyjny – mówił Adam Malik.Będą tam przebywać przez najbliższe dwa miesiące tj. do końca rozgrywek ligowych – dodał.

To co nie udało się w pucharach, siatkarze z Al Ain w pełni powetowali sobie w lidze, wygrywając na inaugurację drugiej rundy rozgrywek ekstraklasy z Al Ahil 3:2. Przypomnijmy, że po fazie zasadniczej drużyna Chudika i Malika zajęła 1. miejsce w tabeli. Teraz punktacja została wyzerowana i wszystkie zespoły grają „od początku." Sobotniej potyczce przyglądał się z trybun były atakujący częstochowskiego AZS-u, Brook Billings. Niewykluczone, że Amerykanin w najbliższym czasie będzie reprezentował barwy Al Ahil. – Po meczu wspominaliśmy sobie czasy, gdy Brook grał w Polsce. Bardzo chwalił sobie naszą ligę i współpracę z trenerem Panasem – zakończył Adam Malik.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved