Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A2 kobiet: Wygrana Frąckowiak

Serie A2 kobiet: Wygrana Frąckowiak

Zespół Joanny Frackowiak All Fin Cfl Volta Mantovana nie dał szans siatkarkom Linkem Club Italia. Gospodynie pewnie zwyciężyły w trzech setach, pozwalając swym przeciwniczkom na zdobycie maksymalnie dwudziestu jeden oczek w partii.

Pierwszy set toczył się pod całkowite dyktando gospodyń. Spisywały się one znakomicie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Osiągając szybką przewagę, ,, dowiozły" ją do końca, odnosząc efektowną wygraną 25:11. Druga patria nie była już tak jednostronna. Przyjezdne nawiązały walkę z siatkarkami Mauro Massaciego. Jednak w końcówce lepsze okazały się miejscowe, triumfując 25:21. W trzeciej odsłonie obraz gry bardzo się nie zmienił obie ekipy walczyły punkt za punkt, jednak lepsze znów były ulubienice miejscowej publiczności. Wygrały trzeciego seta 25:21, a cały mecz 3:0.

Najlepiej w szeregach All Fin-u spisywała się belgijka Liesbet Vindenvoghel, która uzyskała 21 punktów. W ekipie gości najwięcej oczek na swoim koncie zanotowała Giulia Pisani – 10. W wygranym meczu na parkiecie zabrakło Joanny Frąckowiak.

Po tym zwycięstwie ekipa z Volty Mantovany przesunęła się na 5 miejsce w ligowej tabeli. Ma na swoim koncie 34 punkty. W następnej kolejce drużyna Polki zmierzy się z ekipą ze stolicy Włoch – Pallavolo Roma.

All Fin Cfl Volta Mantovana – Linkem Club Italia 3:0
(25:11, 25:21, 25:21)