Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A kobiet: Piacenza przegrała po tie-breaku

Serie A kobiet: Piacenza przegrała po tie-breaku

W meczu pomiędzy RebecchiLupa Piacenza, a Yamamay Busto Arsizio sprawdziło się stare siatkarskie porzekadło, siatkarki Piacenzy prowadziły już bowiem 2:0, by w kolejnych trzech odsłonach ulec zawodniczkom drużyny przyjezdnej.

Wyrównana walka trwająca od początku seta pierwszego zakończyła się po drugiej przerwie technicznej, po której siatkarki z Piacenzy powiększyły swą przewagę do dwóch oczek. Wypracowanej wówczas zaliczki nie zmarnowały, dzięki czemu zwyciężyły 25:22. Praktycznie od pierwszej piłki koleżanki Joanny Kaczor kontrolowały zaś przebieg drugiej odsłony. Wypracowaną jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną przewagę (8:3) dowiozły do końca wygranej do dwudziestu partii. Trzeci set przebiegał bliźniaczo do pierwszego, z tą jednak różnicą, że w końcowych jego fragmentach (21:20) punkty seriami zaczęły zdobywać zawodniczki Yamamay Busto Arsizio, dzięki czemu to one wygrały 25:21. Znajdujące się na fali wznoszącej przyjezdne, odrobiły straty z początku partii czwartej (8:5), by na drugiej przerwie technicznej prowadzić 16:13. Od tego momentu gra toczyła się pod ich dyktando, bowiem po doprowadzeniu do tie-breaka, kontrolowały one również rywalizację w decydującej o zwycięstwie partii.

Pośród siatkarek Busto Arsizio punkty zdobywane przez zawodniczki rozkładały się równomiernie. Najwięcej z nich, bo po siedemnaście wywalczyły Marinela Turlea i Barbara Campanari. O trzy mniej zapisała na koncie drużyny Helena Havelkova.

Niekwestionowaną liderką wśród siatkarek z Piacenzy była zdobywczyni dwudziestu pięciu oczek – Valentina Borrelli, która cztery z nich wywalczyła blokując ataki rywalek. Dziesięć punktów mniej wywalczyła Mia Jerkov. Na parkiecie w Piacenzie nie pojawiła się Joanna Kaczor.

RebecchiLupa Piacenza – Yamamay Busto Arsizio 2:3
(25:22, 25:20, 21:25, 23:25, 13:15)

RebecchiLupa Piacenza: Dall’Ora, Borrelli, Nicolini, Beier, Jerkov, Rondon, Croce (libero) oraz Mazzocchi
Yamamay Busto Arsizio: Fernardinha, Turlea, Campanari, Crisanti, De Luca, Havelkova, Borri (libero) oraz Valeriano, Kim, Kovacova, Decordi

Wyniki 15. kolejki oraz tabela Serie A kobiet.