Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Robert Strzałkowski: Wróciliśmy do swojej dobrej gry

Robert Strzałkowski: Wróciliśmy do swojej dobrej gry

fot. archiwum

Niezwykle cenną wygraną w Olsztynie odnieśli siatkarze Politechniki Warszawskiej. - Na wyróżnienie zasłużył cały zespół, wróciliśmy do swojej gry - mówi tuż po zakończeniu spotkania II trener Politechniki Warszawskiej, Robert Strzałkowski.

Możecie zapisać na swoim koncie kolejne cenne punkty do ligowej tabeli. Tym razem pokonaliście AZS UWM Olsztyn.

Robert Strzałkowski:Zgadza się. Te trzy punkty są dla nas niezmiernie ważne w kontekście walki o byt w lidze. Cieszymy się, że udało się opuścić ostatnią pozycję, którą okupowaliśmy od kilkunastu tygodni. AZS Olsztyn jest silną drużyną, która potrafiła wygrać z naszpikowaną gwiazdami Delectą. Jednak to my tego dnia byliśmy lepsi i możemy sobie dopisać upragnione punkty.

Pierwszy set w waszym wykonaniu był perfekcyjny, natomiast w pozostałych partiach o wygranej zadecydowała końcówka, która podczas ostatnich waszych spotkaniach nie była imponująca.

Nie możemy popadać w skrajności. Faktycznie, pierwszy set wygrany do 15 pokazał, że mamy możliwości aby grać dobrze w niemal każdym elemencie. Jednak jest przed nami jeszcze dużo pracy aby wyeliminować takie przestoje jak na przykład w drugim secie czy w poprzednich spotkaniach. Ważne aby kontynuować dobrą grę i cały czas iść do przodu.Co twoim zdaniem było kluczem do zwycięstwa ?

Każdy ten mecz widział inaczej. Moim zdaniem wygraliśmy ten mecz w szatni. Wyszliśmy bardzo zmotywowani, z wielką chęcią odniesienia zwycięstwa. Pewność siebie wyszła na zagrywce i w ataku, ryzyko się opłaciło.

Kto z całego zespołu zasłużył na wyróżnienie ?

Na wyróżnienie zasłużył cały zespół. Wróciliśmy do swojej gry. Jako drużyna bez wielkich nazwisk jesteśmy zmuszenia do tego, aby każdy zawodnik dawał z siebie wszystko w każdym meczu. Wszyscy dołożyli swoja cegiełkę i za to należą się im wielkie brawa.

Nad jakimi elementami pracowaliście podczas ostatnich treningów ?

Ostatnie treningi przepracowaliśmy bardzo dobrze. Widać było dużą chęć gry u każdego zawodnika. Jesteśmy drużyną, w której ciągle jest coś do poprawienia. Bardzo dobrze funkcjonowała u nas zagrywka, blok i taktyka, do których ostatnio się mocniej przyłożyliśmy.

Przed wami teraz kolejne trudne mecze. Zmierzycie się z Delektą Bydgoszcz,a następnie z Siatkarzem Wieluń.

Najbliższe kilka tygodni będzie dla naszej drużyny bardzo istotne. Chcemy dobrze zaprezentować się w najbliższych spotkaniach i odbić się od strefy
spadkowej. Mam nadzieję, że mecz z Olsztynem jest początkiem powrotu naszej gry na właściwe tory.

*Z II trenerem Politechniki rozmawiał Przemysław Wróblewski

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved