Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Zatorski: Chcemy walczyć o wyższe miejsca

Paweł Zatorski: Chcemy walczyć o wyższe miejsca

13. kolejka PlusLigi okazała się szczęśliwa dla AZS-u, który w trzech setach pokonał Jadar Radom - Nie wiedzieliśmy w jaki sposób, ale chcieliśmy wygrać w tym zespołem, odwdzięczyć im się za porażkę na ich terenie w pierwszej rundzie - przyznał Paweł Zatorski.

Najbardziej emocjonującym momentem rywalizacji była niewątpliwie końcówka trzeciego seta. Gdy przy stanie 24:21 dla częstochowian wydawało się, że rywalizacja w hali Polonia zakończy się za kilka chwil, straty zaczęli odrabiać podopieczni Jana Sucha. Doprowadzili oni do remisu oraz wypracowali trzy piłki setowe. Ostatecznie jednak lepsi okazali się być siatkarze spod Jasnej Góry. Jak stwierdził po spotkaniu Paweł Zatorski : – Bardzo nas to cieszy, że mimo tej końcówki, którą zgotowaliśmy sobie i przede wszystkim kibicom, udało nam się wygrać. Dla tych wszystkich ludzi, którzy tutaj przyszli było to na pewno pozytywne, bo tak na sucho wygrać bez żadnych emocji, to sobotnie popołudnie nie byłoby aż takie emocjonujące. Zrobiło się głośno, ciekawie i myślę, że wszyscy jesteśmy zadowoleni z tego co się dzisiaj wydarzyło.

Sobotnie zwycięstwo za trzy punkty oraz wygrana Resovii z Jastrzębskim Węglem przesunęła AZS na drugiej miejsce w tabeli PlusLigi. Sytuacja w czołówce klasyfikacji jest jednak bardzo wyrównana, a zdecydowaną przewagę nad resztą stawki ma nadchodzący rywal akademików, Skra Bełchatów. Niemniej jednak układ tabeli jest miłą niespodzianką, również dla samych zawodników – Nikt się chyba nie spodziewał, że na pięć kolejek przed końcem rundy zasadniczej będziemy grali w ‘meczu na szczycie" z mistrzem, z liderem tabeli – uważa libero częstochowian, który po chwili dodał: – Oczywiście na początku mieliśmy inny cel, było to utrzymanie się w lidze. Teraz ten cel jest już spokojnie zrealizowany, ale oczywiście cele cały czas zmieniamy. Wierzymy w to, że będziemy walczyć o te wyższe miejsca. Oczywiście te kilka następnych meczów to zweryfikuje, ale czekamy z nadzieją na następne spotkania.

Przed siatkarzami spod Jasnej Góry dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach ligowych spowodowana rozgrywanym za tydzień Meczem Gwiazd PlusLigi. W spotkaniu tym, po stronie zawodników „Południa" zaprezentuje się MVP sobotniego meczu z Radomiem, Piotr Nowakowski. Okres wolny od ligi, akademicy spędzą jednak bardzo pracowicie – W następnym tygodniu mamy zaplanowane bardzo ciężkie treningi. Jesteśmy już na to przygotowani. Po to aby nie wypaść z rytmu meczowego pod koniec tygodnia rozegramy sparing z Jastrzębiem. W kolejny piątek będziemy grać ze Skrą, także temu meczowy podporządkowany będzie poprzedzający go tydzień – opowiedział Zatorski.