Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Patryk Czarnowski: Teraz musimy wygrywać wszystko

Patryk Czarnowski: Teraz musimy wygrywać wszystko

fot. archiwum

- Patrząc na tabelę musimy wygrywać teraz wszystkie spotkania - powiedział po porażce z Resovią środkowy Jastrzębskiego Węgla, Patryk Czarnowski. - Na razie straciliśmy trzy punkty z Resovią i będziemy musieli to nadrobić i tak walczyć, by tych punktów już nie tracić.

Patryk Czarnowski nie mógł wykazać się swoją skutecznością w sobotnim meczu z Resovią. Jastrzębianie rzadko grali środkiem, ale bynajmniej nie dlatego, że nie chcieli… – Mieliśmy dzisiaj sporo problemów z przyjęciem zagrywki, ten element bardzo dobrze wychodził rywalom, a my nie mogliśmy sobie z tym poradzić. Byliśmy odrzuceni od siatki i nie mieliśmy okazji pograć środkiem. Grając skrzydłami trafialiśmy na podwójny lub potrójny blok – twierdzi Patryk Czarnowski.

Również w bloku nie było łatwo. Rozgrywający świetne zawody Rafael Redwitz często mylił jastrzębski blok. – Redwitz został dziś nagrodzony, bo naprawdę fajnie i szybko rozgrywał. Ciężko dziś było złapać kogokolwiek w bloku – zgadza się z nagrodą MVP dla rozgrywającego Resovii Czarnowski.

Po porażce z Resovią jastrzębianie wypadli z pierwszej czwórki tabeli PlusLigi, dając się wyprzedzić swoim sobotnim rywalom. Do zakończenia rundy zasadniczej zostało im jeszcze pięć spotkań. – Patrząc na tabelę to musimy wygrywać teraz wszystkie spotkania. Każde spotkanie jest tak samo ważne, w tabeli robi się bardzo ciasno. A wiadomo, ze im wyższa pozycja, tym łatwiej będzie później w play-off – zauważa środkowy Jastrzębskiego Węgla. – Na razie straciliśmy trzy punkty z Resovią i będziemy musieli to nadrobić i tak walczyć, by tych punktów już nie tracić.Po odpadnięciu z Ligi Mistrzów i zdobyciu Pucharu Polski jastrzębianom pozostały już tylko rozgrywki o mistrzostwo kraju. Siłą rzeczy kalendarz podopiecznych Roberto Santillego nie jest już tak napięty, jak przed miesiącem. – Styczeń był dla nas ciężkim miesiącem. Nie było czasu na przeprowadzenie normalnych treningów. Mieliśmy treningi łączone – siłownia z siatkówką – co było dość ciężkie dla nas. Teraz tego czasu jest więcej, możemy spokojnie trenować i wykonywać nasza pracę, przećwiczyć wiele elementów – potwierdza Patryk Czarnowski.

Wypowiedzi zebrał Tomasz Swędrowski – Polsat Sport

źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved