Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Marcel Gromadowski blisko awansu do fazy play-off

Marcel Gromadowski blisko awansu do fazy play-off

Paris Volley pewnie zwyciężył 3:1 w sobotnim pojedynku z Rennes. Dzięki zdobytym w ten sposób trzem punktom paryżanie awansowali na dziewiąte miejsce w tabeli i są już bliscy wywalczenia miejsca w czołowej „ósemce", dającego udział w rundzie play-off.

Paryżanie zagrali z ogromnym zaangażowaniem i wiarą we własne możliwości, dokładając wszelkich starań, by uniknąć rywalizacji w piątym secie. Liczyło się tylko zwycięstwo za trzy punkty. Jedynie w pierwszej partii gospodarzom udało się uzyskać znaczną przewagę punktową nad ekipą gości (25:17) i zapewnić sobie pewną wygraną. W pozostałych partiach o losach seta decydowały niuanse i umiejętność zachowania przysłowiowej zimnej krwi w końcówkach. Wprawdzie Rennes udało się wygrać na przewagi trzeciego seta (24:26), ale już w następnej partii podopieczni trenera Mauricio Paesa stanęli na wysokości zadania i uniknęli gry w tie-breaku.

Siatkarze z Paryża przeważali w ataku, ale pomimo porażki, lepiej w defensywie i polu zagrywki spisywał się zespół gości. Bardzo dobry występ na swoim koncie zanotował Marcel Gromadowski, najskuteczniejszy zawodnik spotkania (20 punktów). Paris Volley zwyciężyło w niezłym stylu, ale najważniejsze są oczywiście zdobyte 3 „oczka" w tabeli. Ubiegłorocznym mistrzom Francji udało się awansować na dziewiąte miejsce, są już od krok od zajęcia miejsca w czołowej „ósemce", a tym samym zapewnienia sobie udziału w rundzie play-off.

Po raz pierwszy od dawna powody do radości miał szkoleniowiec paryżan, Mauricio Paes , który nie szczędził pochwał dla swoich podopiecznych. – Jestem zadowolony z postawy mojego zespołu w dzisiejszym meczu, ponieważ dla nas było niezbędne, by zdobyć trzy punkty i to nam się udało. Zawodnicy zgodnie z przedmeczowymi ustaleniami i to zadziałało. We wszystkich czterech setach, które rozegraliśmy, zaledwie kilkakrotnie nie kontrolowaliśmy sytuacji na parkiecie. Jestem tym bardziej zadowolony z postawy naszego zespołu, ponieważ mieliśmy przejściowe kłopoty w pierwszym i drugim secie, ale nie panikowaliśmy, zachowaliśmy spokój i udało się nam je przezwyciężyć – mówił zadowolony. Z pewnością to zwycięstwo doda Marcelowi Gromadowskiemu i spółce, tak potrzebnej w rywalizacji o play-offy, pewności siebie. Wygląda na to, że kryzys w szeregach obrońcy tytułu został definitywnie zażegnany.

Paris Volley – Rennes 3:1
(25:17, 25:23, 24:26, 25:22)

Paris Volley: Yannick Bazin (3), Dennis Van der Veen (9), Jiri Novak (16), Morten Moise Kahlemue (13), Stephan Smrcka (9), Marcel Gromadowski (22), Sebastijan Skorc (libero) oraz Raphael Attie, Clement Bleuze

Rennes: Raimo Pajusalu (13), Steven Keir (20), Keith Popart (10), Quentin Marion, Jose Trefle (15), Jenia Grebennikov (libero) oraz Andrej Patuc (9),Ruslans Sorokins

źródło: inf. własna, parisvolley.com