Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Iwona Niedźwiecka: Wierzyłyśmy w trzy punkty

Iwona Niedźwiecka: Wierzyłyśmy w trzy punkty

fot. archiwum

Po pięciosetowym spotkaniu we Wrocławiu mielczanki wywiozły ze stolicy Dolnego Śląska dwa oczka. - Fajnie, że mamy te dwa punkty, bo one są też bardzo cenne - powiedziała po meczu Strefie Siatkówki środkowa drużyny z Mielca, Iwona Niedźwiecka.

Niewątpliwie była to bardzo ważna konfrontacja. Mecz, który śmiało można było określić spotkaniem o być, albo nie być. Czy działało to na was mobilizująco czy może tworzyło raczej swego rodzaju presję?

Na pewno mobilizacja. My byłyśmy bardzo dobrze przygotowane do tego meczu zarówno fizycznie jak i taktycznie. Miałyśmy dobrze rozpracowany zespół, ale zaskoczyły nas walecznością w obronie. I tutaj było bardzo dużo długich akcji i myślę, że to było jedyne. Nie mogłyśmy skończyć ataku, dziewczyny naskoczyły na nas od razu; początki setów natomiast miałyśmy słabsze. Fajnie, że mamy te dwa punkty, bo one są też bardzo cenne.

Spodziewałaś się tak zaciętego spotkania?Ja szczerze mówiąc po tym dobrym przepracowanym tygodniu miałam nadzieje, że zdobędziemy tutaj trzy punkty bo byłyśmy bardzo zmobilizowane na ten mecz. Cieszę się jednak z tych dwóch. Myślałam, że będzie trochę łatwiej niestety dziewczyny napsuły nam sporo krwi bardzo dobrą obroną i grą w polu.

A także blokiem. Szczególnie w pierwszej partii.

Dokładnie w pierwszym secie blok, ale myślę, że to było też związane z naszym brakiem przyjęcia w pierwszej partii. Później już wszystko zaskoczyło.

Czy na to spotkanie miałyście jakąś specjalną taktykę?

Wiedziałyśmy, że musimy się nastawić na grę na skrzydła i bardziej się skupiałyśmy na bloku na skrzydłach, ale niestety ten nasz blok nie funkcjonował tak jakbyśmy tego chciały przynajmniej z mojej strony.

Wasza rozgrywająca grała bardzo szybkie piłki na skrzydła. Czy to też był element taktyki na Gwardię?

To znaczy macie wysokie środkowe to wiadomo, że poderwać środkową i zagrać szybko do skrzydła – to jest w ogóle nas sposób gry przez cały ten sezon i staramy się tak grać w każdym meczu.

Przed wami końcówka sezonu i niewątpliwa bardzo ważne spotkania. Jakie cele stawiacie sobie na ostatnie kolejki?

My teraz mamy każde spotkanie ważne i każde w zasięgu ręki, więc bardzo się na wszystkie mobilizujemy i mam nadzieję, że w następnym zdobędziemy trzy punkty, a nie dwa. Mam nadzieję, że rywalki napsują nam mniej krwi niż Gwardia (śmiech).

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved