Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A: Zespół Zbigniewa Bartmana poniósł porażkę

Serie A: Zespół Zbigniewa Bartmana poniósł porażkę

W meczu 23. kolejki włoskiej Serie A siatkarze Prismy Taranto ulegli ekipie Acqua Paradiso Monza 0:3. Jest to kolejna przegrana Zbigniewa Bartmana i kolegów w tegorocznych rozgrywkach. Polski zawodnik zdobył w tym meczu dziewięć "oczek".

3 sety były potrzebne drużynie Acqua Paradiso Monza, aby pokonać zespół Zbigniewa Bartmana. Tylko drugi set został rozstrzygnięty w końcówce. Wyniki 17-25 w pierwszej i 15-25 w trzeciej odsłonie, świadczą o tym, że spotkanie trwające godzinę i 15 minut raczej nie trzymało w napięciu.

W zespole gospodarzy ewidentnym liderem w ataku był Mauro Gavotto. 30 z 74 piłek wystawionych do ataku trafiło właśnie do tego zawodnika. W zespole z Taranto 28 piłek wystawionych zostało do Rodrigo Pinto Rivaldo, który przy skuteczności 54%, skończył 15 z nich.

Pierwsza odsłona zaczęła się obiecująco dla gospodarzy, którzy na pierwszej przerwie technicznej prowadzili trzema punktami. Do kolejnej z przerw zdobyli jeszcze jeden punkt przewagi, a w końcówce seta prowadzili 21-14. Ostatecznie po 23 minutach gry Prisma Taranto przegrała 17-25. W statystykach z tego seta najbardziej rzuca się w oczy dysproporcja jeśli chodzi o punkty zdobyte atakiem. Przy zaledwie 10 zdobytych przez Prismę, Acqua Paradiso Monza zdobyła ich aż 15.

Druga partia zaczęła się obiecująco dla gości, którzy na przerwie prowadziła 8-5. Prowadzenie udało im się utrzymać do drugiej przerwy technicznej, na którą schodzili z dwoma oczkami przewagi. W końcówce seta role się odwróciły, to Monza porwadziła 21-19, a po zaciętej końcówce wygrała 27-25. Szalę zwycięstwa na stronę gospodarzy przeważyła po raz kolejny przewaga w ataku.

Trzecia partia zaczęła sie źle dla zespołu Zbigniewa Bartmana. Na pierwszej przerwie technicznej tracili już 4 punkty do rywala, a na drugiej nawet 7. Wynik 12-21 raczej nie wróżył zaciętej końcówki, ostatecznie set zakończył się wynikiem 15-25. Acqua Paradiso Monza zapewniła sobie zwycięstwo w trzeciej odsłonie widoczną przewagą zarówno w ataku jak i bloku.

Zbigniew Bartman raczej nie pokazał się z dobrej strony. Zdobył 9 punktów, w tym 8 z ataku i 1 blokiem. Pozytywne przyjęcie na poziomie 33% i doskonałe na poziomie 29% zaniżyło statystki drużyny w tym elemencie gry.

MVP spotkania został Mauro Gavotto, atakujący Acqua Paradiso Monza.

Acqua Paradiso Gabeca – Prisma Taranto 3:0
(25:17, 27:25, 25:15)