Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Warszawianie górą w akademickich derbach

PlusLiga: Warszawianie górą w akademickich derbach

fot. archiwum

Siatkarze AZS Politechnika Warszawska nie jechali do Olsztyna w roli faworyta. Ich rywale liczyli na trzy punkty, jednak okazało się, że w tym pojedynku górą byli przyjezdni i to oni zwyciężyli, zdobywając komplet punktów i opuszczając strefę barażową.

Już od początku spotkania siatkarze Neckermanna AZS Politechniki Warszawskiej ostro wzięli się do pracy. I nic w tym dziwnego, jakiekolwiek punkty zdobyte w tym spotkaniu byłyby bardzo cenne. Mobilizację było więc widać od pierwszego seta, w którym na pierwszą przerwę techniczną schodzili z czteropunktowym prowadzeniem. Potem Inżynierowie sukcesywnie powiększali swoją przewagę, przede wszystkim dzięki dobrej postawie w bloku i grze skrzydłami. Błędy mnożące się po stronie AZS-u UWM Olsztyn, przede wszystkim autowe ataki czy chociażby sytuacje takie, jak nieudana próba wystawy piłki przez Dawida Gunię do… Krzysztofa Andrzejewskiego, tylko pomagały nieźle spisującym się rywalom. Przyjezdni ryzykowali zagrywką i pomimo sporej liczby serwisów zepsutych, to oni zeszli na drugą przerwę techniczną, prowadząc tym razem pięcioma oczkami. A po niej kontynuowali dystansowanie przeciwników, w szeregach których udawały się nieliczne akcje, głównie Wojciechowi Winnikowi czy środkowemu Marcelo. As Rafała Buszka dał stołecznym Akademikom piłkę meczową, którą po długiej wymianie zakończył autowy atak olsztynian. Tym samym podopieczni Radosława Panasa wygrali pierwszego seta przewagą 10 punktów.

Na drugą partię drużyna z Olsztyna wyszła w nieco innym składzie: Paulo Pinto, który pod koniec pierwszej odsłony zastąpił na boisku Tomasza Tomczyka, pozostał na boisku. Gospodarze zdecydowanie lepiej weszli w tę odsłonę, wychodząc na prowadzenie 6:3, co zmusiło trenera gości do wzięcia czasu. AZS UWM długo nie pozwalał się dojść, z przechodzącej piłki piękną kontrą popisał się Marcelo i przy stanie 12:7 dla olsztyńskich Akademików Radosław Panas ponownie poprosił o czas. Ten ruch pomógł Inżynierom, którzy powoli zaczęli odrabiać straty, efektownie wykorzystując grę w kontrataku, a w końcu trójblokiem zatrzymując przeciwników i doprowadzając do wyrównania (15:15). Po udanej kontrze Dariusza Szulika na drugą przerwę techniczną schodzili już z oczkiem przewagi. Potem dodatkowo mylić się zaczęli gospodarze, przy stanie 15:18 zmuszając do wzięcia czasu Mariusza Sordyla. Rozmowa z trenerem mobilizująco podziała na siatkarzy z Olsztyna, którzy szybko doszli przeciwników (19:19). Tak zaczęła się wyrównana gra z emocjami dodatkowo generowanymi przez decyzje sędziów, kwestionowane przez zawodników obu drużyn. Pierwszej piłki meczowej zawodnicy Politechniki nie wykorzystali, ale kolejną dała im zagrywka w siatkę Tomasza Józefackiego. Warszawianie długo nie zwlekali i wykorzystali ją od razu, obijając blok rywali.

Od autowego serwisu trzeciego seta rozpoczął Paulo. Nie był to jednak jeszcze początek końca tego spotkania, partia ta bowiem zaczęła się wyrównanie. Zepsute zagrywki i błędy po obu stronach siatki sprawiły, że żadna z ekip nie wysunęła się na większe niż jednopunktowe prowadzenie. Dopiero po pierwszej przerwie technicznej lekką przewagę udawało się uzyskiwać olsztyńskiemu AZS-owi, ale skuteczne ataki Serhiya Kapelusa i efektywna gra Rafała Buszka niwelowały różnice punktowe. Skuteczna gra skrzydłami, dobra postawa w bloku, przede wszystkim Karola Kłosa, plus ryzyko na zagrywce opłaciły się Inżynierom. Końcówka trzeciej partii należała właściwie tylko do nich. A ostatnie dwa oczka zdobył dla swojej drużyny jej kapitan, Radosław Rybak, skutecznie wykorzystując kontrę, a następnie zagrywając asa serwisowego.MVP spotkania został wybrany Rafał Buszek.

Autorką relacji jest Anna Dmochowska

AZS UWM Olsztyn – AZS Politechnika Warszawska 0:3

(15:25, 24:26, 20:25)

Składy zespołów:

AZS UWM: Tomczyk (2), Gunia (1), Oczko (1), Siezieniewski (6), Winnik (7), Marcelo (8), Andrzejewski (libero) oraz Pinto (5) i Józefacki (5)
AZS Politechnika: Buszek (13), Kłos (9), Rybak (15), Kapelus (10), Szulik (4), Neroj (2), Milczarek (libero) oraz Bednaruk

Zobacz także:

Wyniki 13. kolejki i tabela PlusLigi

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved