Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Gedania postraszyła AZS Białystok

PlusLiga Kobiet: Gedania postraszyła AZS Białystok

fot. archiwum

Siatkarki Gedanii Żukowo wygrały pierwszego seta w meczu z AZS Białystok, napędzając walczącym o play-off rywalkom sporo strachu. W kolejnych setach góra były już zdecydowanie białostoczanki i to one wywiozły z Żukowa trzy punkty.

Spotkanie rozpoczęło się od udanego ataku Natalii Kurnikowskiej z Gedanii. Dobry początek wyraźnie podbudował zespół prowadzony przez trenera Pawła Kramka, który w pierwszym secie niespodziewanie osiągnął przewagę. Po dobrej grze w bloku oraz błędach przyjezdnych żukowianki prowadziły 5:3. Co prawda po chwili jednopunktową przewagę miały akademiczki z Białegostoku, ale na pierwszą przerwę techniczną zespoły schodziły przy wyniku 8:7 dla gospodyń. W połowie seta przewaga ta ponownie urosła do dwóch punktów na korzyść gedaniastek. Druga przerwa techniczna to z kolei prowadzenie AZS-u 16:15. Potem nastąpiła świetna seria gospodyń, które zdobyły cztery punkty z rzędu. Taki obrót sprawy ustawił przebieg rywalizacji w pierwszym secie, w którym białostoczanki już się nie podniosły. Pierwszą partię podopieczne trenera Kramka wygrały 25:20.

Byłyśmy przygotowane na ciężką walkę, co zresztą potwierdził pierwszy set. Popełniłyśmy zbyt wiele błędów w przyjęciu, potem z kolei nie radziłyśmy sobie pod siatką, w efekcie czego przegrałyśmy tą partię – powiedziała po spotkaniu kapitan AZS-u Białystok Joanna Szeszko.My w pierwszym secie wykorzystaliśmy dekoncentrację rywalek, byliśmy konsekwentni w tym, co robiliśmy – dodał z kolei trener Gedanii, Paweł Kramek.

Przyjezdne szybko się jednak otrząsnęły. Drugi set od początku przebiegał po myśli zawodniczek trenera Wiesława Czai. AZS zaczął tą partię od prowadzenia 2:0, następnie 7:2 i 8:4 w pierwszej przerwie technicznej drugiego seta. Kolejne fragmenty seta to spokojna gra przyjezdnych, które górowały nad rywalkami doświadczeniem, skuteczną grą w ataku oraz dobrym blokiem. Od stanu 12:6 dla przyjezdnych gedanistki nie potrafiły się już podnieść. Zaczęły popełniać proste błędy, w efekcie czego przyjezdne łatwo wygrały seta do 15. – W drugim secie w ogóle nam nie wychodziła zagrywka. AZS odskoczył już na początku, dziewczyny zamiast walczyć poddały się, później nie było charakteru, aby cokolwiek ugrać – nie krył rozczarowania opiekun gospodyń.Niestety słowna reprymenda nie wpłynęła na poprawę jakości gry gedanistek. Wysoko przegrany drugi set wyraźnie podłamał gospodynie, co skrzętnie wykorzystały białostoczanki. W trzecim secie Gedania starała się walczyć tylko do stanu 9:16. Najbardziej aktywną zawodniczką w zespole była libero Marta Siwka, która niejednokrotnie swoją ambicją i walecznością zyskiwała spore brawa od kibiców. Siwka to z pewnością najbardziej wyróżniająca się siatkarka swojego zespołu w tym meczu. Jednak miano MVP spotkania otrzymała Natalia Ziemcowa, której skuteczny atak zakończył trzecią partię wygraną przez AZS 25:14.

Przestaliśmy cokolwiek robić na boisku, podaliśmy się, a AZS nas wypunktował – tymi słowami podsumował przebieg spotkania od drugiego seta trener Gedanii, Paweł Kramek.

Czwarty set udanie rozpoczęły żukowianki, za sprawą skutecznej w tej fazie meczu Anny Łozowskiej. Po jej akcjach Gedania prowadziła 3:0, ale szybko na tablicy pojawił się wynik remisowy. Na pierwszą przerwę techniczną w tej partii akademiczki z Białegostoku schodziły przy prowadzeniu 8:5, na drugą z kolei przy wyniki 16:9. Walki i ambicji młodym zawodniczkom Gedanii odmówić nie można, ale ostatecznie górę w tym meczu wzięło doświadczenie rywalek, które miały w swoich szeregach Katarzynę Wysocką, Joannę Szeszko, Małgorzatę Cieślę i wspomnianą już Ziemocwą. Czwarta partia zakończyła się wynikiem 25:14, a cały mecz 3:1 dla przyjezdnych. Swoją postawą Gedania zasłużyła na brawa, co zresztą docenili kibice zasiadający na trybunach.

Forma zespołu z Żukowa idzie wyraźnie w górę, zespół ten zaczyna się ogrywać, co powoli zaczyna skutkować – powiedział po meczu trener AZS-u Białystok Wiesław Czaja.

MVP spotkania została wybrana Natalia Ziemcowa.

Autor: Piotr Wiśniewski

Gedania Żukowo – AZS Białystok 1:3

(25:20, 15:25, 14:25, 14:25)

Składy zespołów:
Gedania: Kurnikowska (7), Lizińczyk (11), Szymańska (8), Plebanek (9), Jeromin (1), Łozowska (6), Siwka (libero) oraz Sachmacińska (1), Łukasik, Pasznik i Kocemba (3)

AZS: Cieśla (15), Szeszko (13), Godos (3), Gierak (11), Wysocka (13), Ziemcowa (15), Saad (libero) oraz Gajewska

Zobacz również:

Wyniki 14. kolejki oraz tabela PlusLigi Kobiet

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved