Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Łuka: Do tego meczu podchodziliśmy bardzo poważnie

Piotr Łuka: Do tego meczu podchodziliśmy bardzo poważnie

fot. archiwum

Akademicy po wygraniu z Jadarem Radom awansowali na drugą pozycję w tabeli PlusLigi. - Jesteśmy szczęśliwi ze zdobycia tych trzech punktów, ponieważ do tego meczu podchodziliśmy bardzo poważnie - stwierdził po spotkaniu Piotr Łuka.

Kapitan spod Jasnej Góry zwrócił uwagę na sytuację Jaradu Radom, który wobec przegranej w Częstochowie oraz wygranej Warszawian w olsztyńskiej „Uranii" znalazł się na ostatniej pozycji w klasyfikacji PlusLigi. Jak stwierdził po meczu – Wiedzieliśmy, że przeciwnik jest w takiej sytuacji, że na pewno przyjedzie tutaj po punkty, bo są im one bardzo potrzebne w walce o utrzymanie.

Poza otwarciem seta pierwszego oraz zaciętą końcówką rywalizacji, spotkanie przebiegało pod wyraźne dyktando gospodarzy. Za przyczynę takiego przebiegu wypadków Maciej Pawliński uważa między innymi skalę trudności serwisu gospodarzy. Przyjmujący radomian, który w funkcji kapitana zastąpił przed spotkaniem Roberta Prygla, tak opowiedział o sobotnim pojedynku – Fajny początek meczu w naszym wykonaniu, później przeciwnik narobił nam sporo szkód swoją zagrywką, głównie środkowi – flotem. Mieliśmy troszkę kłopotów z przyjęciem, byliśmy odrzuceni od siatki, a w konsekwencji nie radziliśmy sobie w ataku.

W ostatnich minutach spotkania, siatkarze z Radomia znacznie wzmocnili siłę zagrywki. Pozwoliło im to na odrobienie strat , a po chwili na doprowadzenie do trzech piłek setowych. Żadnej z nich nie udało im się jednak skończyć, co zostało wykorzystane przez podopiecznych Grzegorza WagneraCieszymy się, że wygraliśmy za trzy punkty, chociaż ta końcówka meczu w naszym wykonaniu nie była najlepsza. Troszeczkę dekoncentracji na boisku, zawodnicy Radomia postawili na bardzo mocną zagrywkę, trafili. Cieszymy się, że z tej trudnej sytuacji udało nam się wybrnąć – stwierdził po spotkaniu Piotr Łuka, który opowiedział również o bardzo dobrych w wykonaniu AZS-u dwóch pierwszych odsłonach rywalizacji – Przez dwa i pół seta zagraliśmy bardzo solidne, szczególnie w przyjęciu zagrywki, w ataku, także kontrolowaliśmy przewagę, którą zdobywaliśmy gdzieś w okolicy połowy pierwszego i drugiego seta. Mieliśmy cztery, pięć punktów i dowoziliśmy to do końca.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved