Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga grecka: „Zieloni” znów zwycięscy

Liga grecka: „Zieloni” znów zwycięscy

W spotkaniu 18. kolejki ligi greckiej Panathinaikos Ateny podejmował we własnej hali zespół Iraklisu Saloniki. Siatkarze "Koniczynek" nie dali rywalom ugrać ani jednego seta, choć w drugiej partii zwyciężyli dopiero po walce na przewagi.

Zawodnicy Steliosa Kazazisa narzucili gościom swój rytm od początku meczu, nie pozwalając im rozwinąć skrzydeł ani na moment. Świetna gra wszystkich zawodników w tym fragmencie spotkania zaowocowała łatwym zwycięstwem 25:14. Samica i Agamez byli nieuchwytni dla bloku Iraklisu dzięki świetnym rozegraniom Pawła Zagumnego. Wszystkie akcje jednak zaczynają się od przyjęcia, o które w wyjątkowym stopniu dbał libero PAO – Papadimitriou. W drugim secie rywale postawili już znacznie większy opór. Prowadzili przez znaczną część spotkania, ale gospodarze zmobilizowali się w końcówce i ze stanu 21:24 doprowadzili do 27:25 i tym samym byli pewni przynajmniej jednego punktu uzyskanego w spotkaniu. Trzeci set to już wyraźna przewaga Panathinaikosu – szczególnie w końcówce.

W wypowiedziach zawodników po spotkaniu można zauważyć dużą satysfakcję z takiego wyniku meczu. Warto wspomnieć o problemach Christofidelisa z mięśniem czworogłowym uda, który grał na silnych środkach przeciwbólowych.

Panathinaikos Ateny – Iraklis Saloniki 3:0

(25:14, 27:25, 25:19)

Składy wyjściowe drużyn:
Panathinaikos: Agamez, Zagumny, Christofidelis, Samica, Smaragdis, Pantaleon, Papadimitriou (l)
Iraklis: Baranek, Kravarik, Kala, Kral, Prousalis, Ereou, Bampalioutas (l)