Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Krzysztof Stelmach: Trzeba zagrać swojego maksa

Krzysztof Stelmach: Trzeba zagrać swojego maksa

fot. archiwum

W niedzielę rozegrane zostanie jedno z dwóch najciekawszych spotkań 13. kolejki PlusLigi. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podejmie PGE Skrę Bełchatów. Podopieczni Krzysztofa Stelmacha chcą zrewanżować się mistrzom Polski za porażkę 1:3 w Bełchatowie.

Kędzierzynianie zdają sobie sprawę, że będzie to dla nich trudny pojedynek, ale trener Krzysztof Stelmach zapowiada, że jego podopieczni wyjdą na parkiet po to, aby wygrać. – Żeby nawiązać walkę ze Skrą trzeba zagrać swojego maksa i mieć jeszcze dodatkowo trochę szczęścia – powiedział w rozmowie dla „Przeglądu Sportowego".

Szkoleniowiec kędzierzynian wnikliwie studiuje grę niedzielnego rywala, który przystąpi do meczu bez Stephana Antigi. Dla trenera Stelmacha nie jest to jednak zbyt wielkie pocieszenie i nie upatruje w tym dużego osłabienia Skry. – Tam jest po dwóch ludzi na każdą pozycję, a obaj grają na bardzo wysokim poziomie – stwierdził.

Krzysztof Stelmach zna większość zawodników z zespołu mistrza Polski, gdyż jeszcze niedawno sam był jednym z nich. Uważa, że z ekipą Skry można wygrać w rundzie zasadniczej, ale nie ma to większego przełożenia na fazę play-off. – Ten zespół można pokonać raz w serii pięciu spotkań, drugi raz może się udać przy splocie różnych dziwnych wydarzeń, ale gdy gra idzie o mistrzostwo, gdy oni wiedzą, że to decydujące spotkania, takiej możliwości raczej nie ma – stwierdził trener ZAKSY. Nie mniej jednak jego podopieczni wyjdą na parkiet zmobilizowani, aby zagrać jak najlepiej oraz wywalczyć we własnej hali zwycięstwo.Z Krzysztofem Stelmachem rozmawiał Żelisław Żyżyński

źródło: inf. własna, sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved