Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Biełgorodzkie Lwy lepsze od Iskry Odincowo

Biełgorodzkie Lwy lepsze od Iskry Odincowo

Łukasz Kadziewicz i jego Lokomotiv Biełgorod z dużym spokojem rozprawili się z niedawnymi pogromcami AZS Częstochowa i wracają z Odincowa z trzema punktami. Dzięki zwycięstwu 3:0 „Lwy" przeskoczyły Iskrę w tabeli Superligi.

Goście wybiegli na parkiet w Odincowie zmobilizowani i pełni wiary w zwycięstwo. Od początku kontrolowali przebieg gry. Jedyny moment, kiedy do głosu doszli zawodnicy Iskry, to połowa pierwszego seta. Jednak zagrywki Ilinycha oraz skuteczna gra na siatce pozwoliły drużynie z Biełgorodu wrócić do przewagi z początku tej partii i zwyciężyć w secie. Po stronie Lokomotivu z pewnością była dziś zagrywka oraz blok. Ten ostatni element był decydujący – goście jedenaście razy zatrzymali przeciwników, zawodnikom Iskry udało się to tylko raz.

W drugim secie, od przerwy technicznej gra gospodarzy zupełnie się rozsypała. Mylili się w polu zagrywki, nie potrafili przebić się przez ręce blokujących Lokomotivu lub uderzali w aut, żeby te ręce ominąć. Partię zakończył kolejny blok na atakującym Iskry – Spirydonowie.

Wydawało się, że trzecia odsłona będzie postawieniem „kropki nad i" przez przyjezdnych. As Hteja wyprowadził Lokomotiv na trzypunktowe prowadzenie (7:4), które systematycznie powiększał. Gdy Spirydonow po raz kolejny nadział się na blok (19:14) sytuacja wyglądała na przesądzoną. Tymczasem gospodarzom udało się odrobić kilka oczek dzięki skutecznym kontratakom i doprowadzić do stanu 21:20. „Lwy" nie pozwoliły jednak wyrwać sobie zwycięstwa. Na parkiet wrócili Kournetas i Dinejkin, Ilinych zablokował Krugłowa, a seta uderzeniem z przechodzącej piłki zakończył Dinejkin.

Łukasz Kadziewicz zdobył dziś dla swojej drużyny cztery punkty – dwa z ataku (50%) i dwa skuteczne bloki. Dołożył do tego sporo wybloków, które pozwoliły kontynuować grę jego kolegom, pokazał się też z dobrej strony w obronie.

Zwycięstwo nad Iskrą umożliwiło podopiecznym trenera Szypulina powrót na „medalowe" miejsce w tabeli. Czołówka Superligi jest w tym roku niezwykle wyrównana. Trzeci Lokomotiv dzielą od lidera – Zenitu Kazań – zaledwie cztery punkty. W następnej kolejce „Lwy" z Biełgorodu zmierzą się na własnym parkiecie z plasującym się w połowie stawki Jarosławiczem Jarosław.

Iskra Odincowo – Lokomotiv Biełgorod 0:3
(22:25, 19:25, 22:25)