Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Wieruszowska Powiatowa Liga Siatkówki na półmetku

Wieruszowska Powiatowa Liga Siatkówki na półmetku

fot. archiwum

Kolejna edycja Powiatowej Ligii zakończyła pierwszą rundę. W tym sezonie do rozgrywek przystąpiło 8 zespołów. Na starcie zabrakło mistrza i vice mistrza z poprzedniego sezonu, co skrzętnie wykorzystała trzecia drużyna, GLKS Bieliki Biała.

Mecze w lidze rozgrywane są przez cały tydzień na halach zgłoszonych zespołów. W drużynach występują zawodnicy wieku od kilkunastu do ponad pięćdziesięciu lat. Najstarszym zawodnikiem jest rozgrywający GLKS Bielki Biała – Zbigniew Matusiak, a zespół Lwy Parkietu Dzietrzkowice składa się wyłącznie z oldboyów. Za zwycięstwo w meczu drużyny otrzymuję dwa punkty, za porażkę jeden. Zawodnicy muszą więc sprężać się na każdy mecz ponieważ przy tym systemie niezwykle ciężko odrabia się stracone punkty.

Na zakończenie pierwszej rundy spotkań na czele tabeli znajduję się drużyna GLKS Bielki Biała. Podopieczni Eugeniusza Otrębki prowadzą w tabeli z kompletem zwycięstw. Drugie miejsce zajmuje LKS Dzietrzkowice, najmłodszy zespół w lidze. Zawodnicy Henryka Szynczewskiego przegrali tylko z liderem, w bardzo zaciętym meczu 3:2. Dwa punkty do lidera traci trzeci w tabeli KS Sokolniki.

Już w tym tygodniu rusza runda rewanżowa. Faworytami na papierze są GLKS Bielki Biała i LKS Dzietrzkowice, ale dopóki piłka w grze wszystko się może wydarzyć. W weekend po zakończeniu rozgrywek odbędzie się Puchar Ligi rozegrany w Wieruszowie.Tabela rozgrywek:

1. GLKS Bielki Biała          7  14  	21: 4
2. LKS Dzietrzkowice 7 13 20: 7
3. KS Sokolniki 7 12 15: 8
4. LZS Lututów 7 10 11:15
5. KS Klonowa 7 9 11:17
6. GOK Galewice 7 9 10:18
7. Lwy Parkietu Dzietrzkowice 7 9 8:17
8. Prosna Wieruszów 7 8 10:20

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved