Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Rozgrywki młodzieżowe: Głogowski talent?

Rozgrywki młodzieżowe: Głogowski talent?

fot. archiwum

Na Dolnym Śląsku jest wielu młodych i perspektywicznych zawodników. Trzeba ich tylko znaleźć i oszlifować. Być może siatkarski potencjał drzemie w niespełna siedemnastoletnim siatkarzu SPS-u Chrobry Głogów - Dawidzie Kubiaku.

W siatkówkę zaczął grać dość późno. Dopiero w II klasie gimnazjum poszedł na SKS-y w piłkę siatkową. Dlaczego nie wcześniej? – Trenowałem piłkę nożną. Pewnego dnia zafascynowałem się siatkówką, oglądałem mecz w telewizji, postanowiłem spróbować i przy tej dyscyplinie zostałem. Nie żałuję wyboru – odpowiada Dawid Kubiak.

Ten sezon był dla niego pierwszym profesjonalnym, o ile można mówić o profesjonalizmie w rozgrywkach młodzieżowych. Chociaż jego zespół, Chrobry Głogów, zajął odległe, 12 miejsce w dolnośląskich rozgrywkach, to Kubiak był wyróżniającą się postacią w niemal każdym spotkaniu. – W Chrobrym zaczynałem praktycznie od zera. To co teraz potrafię, nauczyłem się właśnie tu, w Głogowie. Przyznam, że na pierwszych treningach byłam zagubiony. Chłopaki grali ze sobą od młodzików. Jednak przyjęli mnie bardzo dobrze i szybko się zaaklimatyzowałem w drużynie – wspomina zawodnik. – Zawsze wychodziliśmy na boisko zmotywowani i do ostatniej piłki wierzyliśmy w zwycięstwo. Jednak nie zawsze się nam to udawało. Mimo to z optymizmem patrzę w przyszłość, bo ciężkie treningu muszą przynieść pozytywne efekty.

W tym sezonie występował zarówno na pozycji atakującego i przyjmującego. Na której czuje się lepiej? – Zdecydowanie wolę tę pierwszą. Mogę skupić się tylko i wyłącznie na ataku i dzięki temu są skuteczniejsze – oznajmia Kubiak.Dla kadetów SPS-u Chrobry Głogów sezon się skończył. Młody siatkarz mimo to dalej będzie trenował i już nie może się doczekać zawodów w siatkówce plażowej, gdzie znowu będzie mógł grać na poważnie i bić się o zwycięstwo. A w październiku, wraz z kolegami, zadebiutuje w rozgrywkach juniorów.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved