Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Robert Karlik: Myślimy już o kolejnym sezonie

Robert Karlik: Myślimy już o kolejnym sezonie

fot. archiwum

- Bielsko ma za sobą długą i bogatą historię, a Muszyna spory budżet. Pokazaliśmy jednak w tym sezonie, że to nie są jakieś nieosiągalne dla nas zespoły - uważa prezes MKS Dąbrowa Górnicza, Robert Karlik. - W pierwszej rundzie wygraliśmy przecież z Muszyną

MKS Dąbrowa Górnicza doskonale spisuje się w tym sezonie w rozgrywkach PlusLigi Kobiet. Po 13 kolejkach dąbrowianki zajmują trzecią pozycję tracąc cztery punkty do drugiej w tabeli Muszynianki Muszyna. – Przed sezonem założyliśmy sobie walkę o wejście do czwórki. Jeśli uda się zdobyć brązowy medal, to będzie dla nas duży sukces. Największy w 18-letniej historii klubu. Ciężko nam konkurować z dwoma dominującymi klubami. Bielsko ma za sobą długą i bogatą historię, a Muszyna spory budżet. Pokazaliśmy jednak w tym sezonie, że to nie są jakieś nieosiągalne dla nas zespoły. W pierwszej rundzie wygraliśmy przecież z Muszyną do zera – twierdzi prezes dąbrowskiego klubu, Robert Karlik.

Przed podopiecznymi Waldemara Kawki już w najbliższym meczu otworzy się szansa na zmniejszenie dystansu do prowadzących drużyn. Już w piątek MKS zmierzy się w Muszynie z aktualnym mistrzem Polski.

Niewątpliwie wpływ na coraz większe doświadczenie i lepszą grę MKS mają występy zespołu w Lidze Mistrzyń. Dzięki dwóm zwycięstwom z ASPTT Mulhouse dąbrowianki awansowały do fazy play-off. Zarówno trener, jak i prezes MKS powtarzają, ze występy z najsilniejszymi zespołami Europy dają drużynie przede wszystkim ogranie. Również do spotkań z Asystelem Novara siatkarki Enion Energi przystąpią z nadzieją na dobry występ przeciwko utytułowanym przeciwniczkom. – W europejskich pucharach już wykonaliśmy plan z nawiązką. Zadebiutowaliśmy w LM i od razu awansowaliśmy z grupy – uważa prezes Karlik.Działacze myślą już jednak o przyszłości i wzmocnieniach przed kolejnym sezonem. – Przydałaby się nam kilerka w ataku. Zawodniczka, która będzie brała ciężar gry na własne barki i sporo punktowała. Chociaż Agata Pura spisuje się coraz lepiej na tej pozycji. Myślimy już o kolejnym sezonie. Będziemy się znowu skupiać na krajowych zawodniczkach, ale obserwujemy także siatkarki zza naszej południowej granicy. Słyszałem, że z Włoch zamierza powrócić do Polski Anna Podolec. Być może skontaktujemy się z nią – zapowiada Robert Karlik, cytowany przez Przegląd Sportowy.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved