Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Rafał Legień: Chcemy się liczyć w walce o awans

Rafał Legień: Chcemy się liczyć w walce o awans

fot. archiwum

Siatkarze MKS MOS Interpromex Będzin zakończyli rundę zasadniczą na pierwszym miejscu, ale nie oznacza to, że podopieczni Rafała Legienia mają wolne. - Trenujemy codziennie - mówi szkoleniowiec Rafał Legień. - Chcemy się liczyć w walce o awans.

MKS z 18 rozegranych spotkań w II lidze wygrał aż 15! Jedynymi zespołami, jakie potrafiły znaleźć receptę na dobrze grających będzinian to Politechnika Krakowska, Wanda Kraków oraz Karpaty Krosno. – To co sobie założyliśmy na pierwszy etap przed sezonem zostało zrealizowane w stu procentach. Uważam, że trzy porażki na taką ilości meczów, to żadna tragedia. Przegrywaliśmy te spotkania z różnych względów, ale to i tak nie ma teraz znaczenia – podsumował trener Rafał Legień.

Ostatni zespół, który wygrał z MKS-em w lidze – Karpaty Krosno – będzie ich rywalem w pierwszej fazie play-off. Czy szkoleniowiec ma jakiś sposób na pokonanie przeciwników? – Nie analizowałem gry rywali. Szczerze przyznam, że nawet nie mam nagranego ani jednego spotkania z ich udziałem. W tym sezonie nie przegraliśmy żadnego meczu we własnej hali i liczę na to, że ta passa zostanie podtrzymana. Chcemy zagrać to, co potrafimy najlepiej. Wierzę, że to wystarczy na awans do kolejnej rundy – mówi Legień.

Zespół z Będzina po zajęciu pierwszej lokaty nie przerwał przygotowań do najważniejszych spotkań w sezonie i ostro wziął się do pracy. – Pod kątem play-off trenujemy już od dwóch tygodni. Z racji tego, że chłopaki mają trochę zaległości na uczelniach, zajęcia odbywają się raz dziennie, ale za to w większym wymiarze czasowym – wyjaśnia trener.Jeżeli MKS wygra z Karpatami, to w kolejnej rundzie zmierzy się z którymś z krakowskich zespołów. – Chcemy się liczyć w walce o awans, dlatego musimy pokonać każdego przeciwnika. Jak zwyciężymy rywalizację w naszej grupie, to później rozegramy turniej, w którym udział wezmą zwycięzcy czterech grup. Dwie najlepsze awansują bezpośrednio, zaś dwie kolejne rozegrają baraże – tłumaczy Legień. Rywalizacja rozpocznie się 13 lutego w będzińskiej hali Łagisza.

źródło: sosnowiec.info.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved