Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Oddaj krew na Meczu Gwiazd

Oddaj krew na Meczu Gwiazd

fot. archiwum

13 lutego 2010 roku na warszawskim Torwarze odbędzie się Mecz Gwiazd PlusLigi. Fundacja Herosi pragnie zaprosić w tym czasie wszystkich chętnych do oddania krwi dla dzieci i młodzieży z Oddziału Onkologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.

Specjalny autobus do pobierania krwi będzie stał tuż przy Hali Sportowej od godziny 11.00 do końca trwania imprezy. Jednak, aby akcja się odbyła, a specjalistyczny sprzęt przyjechał, musi się do Fundacji zgłosić minimum 50 chętnych osób do oddania krwi. Dla pierwszych ośmiu osób, które stawią się oddać krew, Fundacja Herosi przekaże bilety na Mecz Gwiazd. Osoby zainteresowane oddaniem krwi mogą zgłaszać się na adres: fundacja@herosi.eu Szczegóły na www.herosi.eu

Współczesna cywilizacja, mimo ogromnego postępu i rozwoju nauki, jak na razie nie odkryła alternatywnej substancji dla krwi. Dlatego jest ona bezcenna. Krew od zawsze była i jest symbolem życia. Jej jedynym źródłem są osoby zdrowe, wrażliwe na ludzkie cierpienie. Oddając krew możesz uratować drugiego człowieka. Często jednak o tym zapominamy, dopiero w obliczu tragedii dotykających nas samych bądź osób nam bliskich uświadamiamy sobie ogromną wartość krwi.

480 jednostek – tyle średnio w ciągu roku potrzeba krwi i preparatów krwiopochodnych na oddziale onkologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Przetaczania krwi wymagają dzieci przy powikłaniach po chemioterapii. Krew jest również niezbędna przy operacjach i zabiegach onkologicznych. Zdarza się, że nagle pacjenci potrzebują jej dużo, szczególnie podczas skomplikowanych operacji. Dlatego trudno jest czasem obliczyć, ile jej będzie potrzeba. Jedno jest pewne – nie może jej nigdy zabraknąć.W przypadku, gdy potrzeba jej niewiele, najszybciej mogą ją dostarczyć rodzice dziecka. Ale zdarza się tak, że tylko jedno z rodziców ma tą samą co dziecko grupę krwi, a potrzeba jej więcej niż ze względów medycznych jest on w stanie oddać. To właśnie czynniki medyczne (np. przeziębienie, wada serca) wykluczają możliwość pobrania jej od osób z najbliższego otoczenia dziecka. Wtedy rozpoczyna się walka z czasem i jej poszukiwanie w najbliższym banku krwi bądź szukanie dawcy.

źródło: inf. prasowa, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved