Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Milena Sadurek opuściła Metal Galati

Milena Sadurek opuściła Metal Galati

fot. archiwum

Reprezentacyjna rozgrywająca Milena Sadurek postanowiła opuścić swój dotychczasowy klub. Powodem takiej decyzji zawodniczki były poważne problemy finansowe od dłuższego czasu nękające drużynę mistrza Rumunii.

Milena Sadurek wzięła udział w środowym wieczornym treningu i wczorajszych porannych zajęciach z Zoranem Terziciem, po czym pożegnała się z zespołem. W drużynie zastąpi ją teraz młoda rozgrywająca, Sabina Miclea.

Trener mistrza Rumunii od dłuższego już czasu ubolewał nad losem prowadzonego przez siebie zespołu. Serbski szkoleniowiec wielokrotnie podkreślał, że nie może zrozumieć, czemu jego drużyna nie otrzymuje znikąd wsparcia. – Nie mogę zrozumieć, dlaczego zespół, który jest mistrzem kraju i reprezentuje Rumunię na arenie międzynarodowej, nie może doczekać się wsparcia. Za moją drużyną stoją realne wyniki, których jednak nikt nie docenia. Naprawdę nie mogę zrozumieć takiej sytuacji. Gdzie indziej taka drużyna od razu otrzymałby wsparcie, tylko nie w Rumunii – zakończył.

Była klubowa koleżanka Sadurek Olga Tocko zwraca natomiast uwagę na fakt, znacznego osłabienia drużyny przed ważnym pojedynkiem ligowym z Bukaresztem i dalszymi występami Galati w ramach LM. – Mam nadzieję, że uda nam sie zaprezentować w tych pojedynkach dobrze, ale brak Mileny będzie dla nas sporym osłabieniem. Ona naprawdę opuściła Galati! – mówi z niedowierzaniem zawodniczka dodając, że pozostałe siatkarki wciąż czekają na odpowiedź od zarządu, w sprawie uregulowania zaległości.

Przypomnijmy, że zgodnie z przepisami Milena Sadurek nie może już zasilić żadnego z polskich zespołów klubowych po zamknięciu okna transferowego. Reprezentacyjna rozgrywająca zostanie więc aż do końca sezonu bez klubu, chyba, że znajdzie miejsce w innym zespole zagranicznym, w którym przepisy krajowe dopuszczają takie wzmocnienie.

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved