Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Jurij Gladyr: Spotkanie zagraliśmy dobrze

Jurij Gladyr: Spotkanie zagraliśmy dobrze

fot. archiwum

- Ta drużyna była całkowicie w naszym zasięgu - stwierdził po meczu z Arkasem Izmir Jurij Gladyr. Przegraną w pierwszej partii środkowy tłumaczył pewnym rozprężeniem, które wynikało z braku podstawowego rozgrywającego w tureckiej drużynie.

Mecz przeciwko Arkasowi Izmir zaczął się nie najlepiej, bo od przegranej w pierwszym secie. W kolejnych wasza gra była już dobra.

Uważam, że całe spotkanie zagraliśmy dobrze. Na pewno nie będziemy narzekać na wynik (uśmiech). Co do pierwszego seta, chyba troszeczkę poczuliśmy się za pewnie, myśląc, że skoro przeciwnicy przyjechali bez pierwszego rozgrywającego to będzie trochę luźniej. Niestety, mówiąc szczerze „dostaliśmy po tyłku", dlatego też w przerwie powiedzieliśmy sobie, że musimy się pozbierać.

I udało się.Bardzo się cieszymy z tego powodu. Ta drużyna była całkowicie w naszym zasięgu i to potwierdziliśmy w trzech kolejnych setach.

W meczu w Turcji dużo problemów sprawił wam Paul Duerden. Czy przed rewanżowym spotkaniem trenerzy udzielili wam dodatkowych wskazówek, jak powstrzymać tego siatkarza?

Oczywiście. Dostaliśmy instrukcje jak mamy go zablokować. Zatrzymać zawodnika na siatce to nie jest prosta sprawa. Paul Duerden jest klasowym zawodnikiem, który grał w całej Europie i jego doświadczenie doskonale było widać na boisku. Jako jedyny trzymał równy poziom w ataku.

Po raz kolejny udowodniliście, że zarówno zawodnicy „szóstkowi" jak i rezerwowi prezentują podobny poziom gry.

Tak. Trener cały czas to powtarza i my wszyscy też tak myślimy. Drużyna składa się z dwunastu zawodników. Nie jesteśmy maszynami i każdemu z nas może się zdarzyć słabszy mecz, zły dzień. Wówczas wchodzi drugi, i gra bardzo dobre zawody.

Przed wami pojedynek z jeszcze bardziej wymagającym przeciwnikiem – Skrą Bełchatów. Jakie wymieniłbyś atuty tej drużyny?

Atutem Skry jest cała Skra. Jednak jeżeli w meczu z tą drużyną kibice będą nas wspierać tak, jak dzisiaj to powalczymy o trzy punkty. Chciałbym przy tej okazji w imieniu swoim jak i całej drużyny bardzo podziękować za taki doping.

Rozmawiała Dominika Kwiek

źródło: zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved