Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Dominik Żmuda: Jak jestem na zagrywce to trzeba uważać

Dominik Żmuda: Jak jestem na zagrywce to trzeba uważać

fot. archiwum

Po 18. kolejkach Orzeł Międzyrzecz zajmuje  5. pozycję w tabeli I ligi, do 4. Jokera Piła traci 6 punktów. Przed rozpoczęciem sezonu nie było wiadomo czy zespół wystartuje w rozgrywkach. O atmosferze jaka panuje w Międzyrzeczu  opowiada Dominik Żmuda.

Szybko zadomowiłeś się w Międzyrzeczu. To twój pierwszy sezon tutaj, a już jesteś wyróżniającym się zawodnikiem w zespole.

Dominik Żmuda:Ciągniemy ten międzyrzecki wózek. Przed sezonem wraz z całą ekipą do ostatniej chwili czekaliśmy czy wreszcie zagramy na zapleczu ekstraklasy. Kibice napędzają nas, by Orzeł był jak najwyżej w tabeli. A co do mnie… mam tu możliwość grać i trenować wśród świetnych graczy, takich jak Jarek Stancelewski, którego jako nastoletni małolat oklaskiwałem w barwach Wielkiego Mostostalu, Maciek Fijałek – jeśli jest w formie to dla mnie najlepszy rozgrywający 1 ligi, czy też Daniel Mróz, który przeszedł poważną kontuzję kolana, ale już wraca i w każdym treningu zadziwia mnie swoją ambicją i tym jak bardzo chce wrócić do gry. I wróci, bo to niezwykle ambitny facet! Cieszy mnie to, jak wiele mogę się od niego nauczyć. Co do mnie to mieszkam w Gorzowie gdzie studiuje na AWF’ie, a popołudniami dojeżdżam na treningi do Międzyrzecza. Pracuję porankami na siłowni z moim przyjacielem Patrykiem Strzeżkiem, który występował w zeszłym sezonie w Asseco Resovii Rzeszów. Proszę mi wierzyć, razem mocno napędzamy się do pracy. Która nas wysoko poprowadzi.

Jesteś w bardzo dobrej dyspozycji fizycznej, skutecznie grasz w tym sezonie zagrywką.Zauważyłem jak wielką rolę odgrywa psychika i odpowiednie nastawienie do meczu, poświęcam teraz temu dokładnie wszystko. Inne drużyny już wiedzą, że gdy jestem na zagrywce to trzeba uważać.

Poprzednie dwa sezony spędziłeś w Wieluniu, znasz dużą część zespołu. Jak oceniasz ich dotychczasowe dokonania i ich szanse w końcówce sezonu?

Minął już niecały rok odkąd odszedłem z Wielunia, a nadal trzymają mnie emocje związane z tym miastem, regularnie śledzę poczynania chłopaków i ciągle mam z nimi kontakt. Mam nadzieję zagrać jeszcze w hali przy Częstochowskiej po przeciwnej stronie siatki. Pamapolowi Wieluń i tej ekipie na czele z Marcinem Krysiem życzę byśmy się spotkali, ale w PlusLidze. Póki okazja, pozdrawiam kibiców Siatkarza Wieluń.

Co prawda sezon jeszcze w pełni, ale pewnie masz już jakieś plany na kolejny?

Plan na kolejny sezon powoli zaczyna się zarysowywać, mam konkretne oferty z klubów, ale pomalutku.Teraz koncentruję się na kolejnych meczach Orła .

*Rozmawiał Krzysztof Dziuba (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved