Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Wypowiedzi po meczu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Arkas Izmir

Wypowiedzi po meczu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Arkas Izmir

fot. archiwum

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle świetnie spisuje się w Pucharze CEV. W środę podopieczni Krzysztofa Stelmacha wyeliminowali Arkas Izmir i awansowali do Challenge Round. Strefa Siatkówki poprosiła zawodników ZAKSY o podsumowanie spotkania.

Co było kluczem do zwycięstwa z drużyną z Izmiru?

Dominik Witczak: Myślę, że w tym meczu zagraliśmy lepiej niż w poprzednim i to było przyczyną naszej wygranej oraz nasza konsekwencja w wykonywaniu założeń taktycznych. W tym meczu mieliśmy dobrą zagrywkę, przyjęcie, a przede wszystkim nastawienie do gry, było widać agresję w ataku. Można powiedzieć, że Terence Martin robił dziury w parkiecie, udzielało się to reszcie zespołu. W tym spotkaniu była fantastyczna atmosfera na boisku i to dało nam wygraną, bo jeżeli jesteśmy mniej aktywni, a bardziej „ospali" to nasza gra nie wygląda tak dobrze jak dziś.

Mówiłeś, że w tym meczu będziecie mieli tzw. przewagę swojego parkietu. Rzeczywiście grało się wam lepiej?Moim zdaniem grało się nam znacznie lepiej. W naszej hali zawsze słychać kibiców, a dzisiaj było ich słychać jeszcze bardziej. Czuliśmy wsparcie i doping fanów. Zagraliśmy u siebie i to było widać na boisku, był fajny klimat do gry. Dzisiaj taktycznie wykonywaliśmy dobrze wszystkie elementy.

Można powiedzieć, że ZAKSA ma dwóch dobrych atakujących. Gdy gra nie wychodzi Jakubowi Jaroszowi wchodzisz ty i doskonale sobie radzisz.

Takie jest moje zadanie. Nie ma ludzi nieomylnych. Każdy z nas ma słabszy dzień, chwilową słabość. Kuba nie zagrał źle, ale trener dokonał zmiany. Udało mi się skończyć kilka akcji. W pewnym momencie ja zaciąłem się w ataku, nie mogłem skutecznie zaatakować. Na boisku pojawił się Jakub Jarosz i skończył dwie bardzo ważne piłki. W końcówce czwartego seta Jarosz zagrał bardzo dobrze. Cieszę się, że moja gra i gra Kuby przyczyniła się do wygrania tego meczu.

 


Czy pomogła wam dzisiaj własna hala?

 

Marcin Mierzejewski: Hala nam chyba zawsze pomaga. Przykro nam, że w niektórych momentach, pomimo prowadzenia jak tracimy dwa, trzy punkty ludzie na nas gwiżdżą. Dla mnie jest to niepojęte. Czasami mam wrażenie, że ludzie przychodzą i życzą, żeby nam nie poszło. Oni chyba się z tego cieszą jak nam nie idzie, ale generalnie kibice byli dzisiaj z nami, byli dla nas wielkim wparciem. Jesteśmy zadowoleni z dopingu, bo nam naprawdę pomógł.

Zarówno odbiór jak i przyjęcie w dzisiejszym meczu było na wysokim poziomie.

Uważam mimo wszystko, że kluczem do zwycięstwa była zagrywka, ale masz rację, dobrze graliśmy w przyjęciu, co przełożyło się na dobry atak. Jednak mimo wszystko myślę, że najważniejszym elementem była zagrywka.

Już w niedziele rozegracie spotkanie z Skrą Bełchatów.

Skra jest chyba najlepszą drużyną w Polsce. My wyjdziemy na boisko i będziemy grać jak najlepiej, a jaki będzie tego wynik to zobaczymy w niedzielę.

 


Co było dzisiaj waszym najlepszym elementem?

 

Michał Ruciak: Myślę, że po części każdy element. Od drugiego seta nasza gra wyglądała bardzo dobrze i cieszymy się, że tak było. Nie odpuściliśmy, sami sobie udowodniliśmy, że możemy wygrać i to cieszy. Każdy element od drugiego seta był naszym atutem.

Powiedziałeś, że od drugiego seta uwierzyliście, że możecie wygrać.

Nie, powiedziałem, że od drugiego seta nasza gra wyglądała inaczej, a wierzyliśmy od początku. Wynik 3:2 w Izmirze to była dobra zaliczka. Wiedzieliśmy, że tutaj możemy wygrać i postawiliśmy na to, że na własnej hali będzie dobrze, że kibice pomogą.

Kibice wam pomogli?

Tak kibice nam pomogli. Fajnie, że są z nami. Cieszymy się, że możemy grać dla ludzi, którzy tym żyją i swoim dopingiem nam pomagają.

Kolejny mecz rozegracie z Bełchatowem na własnej hali. Jest w was wiara w zwycięstwo?

Oczywiście, że tak. W każdym meczu wierzymy w zwycięstwo. Boisko pokazuje kto wygrywa. Myślę, że każdy sportowiec wierzy w to, że można wygrać z każdym.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved