Strona Główna > Aktualności > konkursy > Plebiscyt 2009: Paweł Zagumny najlepszym polskim siatkarzem

Plebiscyt 2009: Paweł Zagumny najlepszym polskim siatkarzem

Rozgrywający Panathinaikosu Ateny wygrał Plebiscyt Strefy Siatkówki w kategorii najlepszego polskiego siatkarza w 2009 roku. Trzeba przyznać, że w tym roku rywalizacja w tej kategorii była naprawdę zacięta, a różnica głosów pomiędzy pierwszą „trójką" niewielka.

Paweł Zagumny wyprzedził w tej rywalizacji Bartosza Kurka oraz Piotra Gruszkę. Trzeba przyznać, że walka trwała do samego końca i była najbardziej zacięta ze wszystkich kategorii. Na dalszych pozycjach, już z większą stratą do rozgrywającego, znaleźli się Michał Bąkiewicza, Jakub Jarosz i Michał Ruciak. Paweł Zagumny wygrał w Plebiscycie Strefy Siatkówki po raz pierwszy. W dwóch poprzednich edycjach tytuł najlepszego siatkarza kibice przyznali bowiem Michałowi Winiarskiemu. W tym roku przyjmującego reprezentacji zabrakło w zestawieniu z powodu kontuzji.

1. Paweł Zagumny – 37,0% głosów

Rozgrywający „Koniczynek" znalazł się po raz drugi na podium Plebiscytu w tej kategorii. W pierwszej edycji zajął 2. miejsce, a wyprzedził go wtedy jedynie Mariusz Wlazły. Jednak w tym roku kibice postawili właśnie na Zagumnego. Trzeba przyznać, że rok 2009 był dla polskiego zawodnika bardzo udany. Jego największym sukcesem jest oczywiście złoty medal Mistrzostw Europy, a także nagroda indywidualna dla najlepszego rozgrywającego turnieju. Być może kibice docenili także jego gest z ceremonii wręczenia medali, podczas której założył koszulkę z nazwiskiem Sebastiana Świderskiego (nie mógł zagrać w ME z powodu kontuzji). W minionym roku Paweł Zagumny zmienił także barwy klubowe i jak dotąd w lidze greckiej spisuje się wyśmienicie. Jego zespół bierze także udział w Lidze Mistrzów i obecnie czeka na walkę w I rundzie play-off.

2. Bartosz Kurek – 28,0% głosów

Siatkarskie objawienie 2009 roku w Plebiscycie Strefy Siatkówki, a także, jak się okazało, jeden z najlepszych polskich zawodników. Bartosz Kurek może być z minionego roku bardzo zadowolony. To właśnie podczas ostatnich miesięcy rozbłysnął jego siatkarski talent. Przy okazji zapisał na swoim koncie tytuły mistrza Europy i mistrza Polski czy też MVP Memoriału Wagnera. Grę Bartosza Kurka chwalą wszyscy, choć on sam podkreśla, że czeka go jeszcze wiele pracy. Sam Daniel Castellani przyznał, że Kurek ma szansę stać się jednym z najlepszych przyjmujący na świecie. Być może rok 2010 przybliży go do tego tytułu.

3. Piotr Gruszka – 20,3% głosów

Choć zajął trzecie miejsce w naszym plebiscycie oraz trzecie w plebiscycie „Przeglądu Sportowego" na najlepszego sportowca, to podczas Mistrzostw Europy 2009 był „naj". Odebrał złoty medal oraz nagrodę MVP całego turnieju. Choć czasami ma słabsze dni, to jednak w najważniejszych momentach zespół może na niego liczyć. Od zawsze jest także dobrym duchem czy to reprezentacji, czy zespołu, w którym akurat gra. Rok 2009 był dla Gruszki udany także klubowo. Z Arkasem Izmir wywalczył Puchar Turcji oraz wygrał Challenge Cup. 14 września otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.