Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Młodzież z Piły zbiera doświadczenie

II liga: Młodzież z Piły zbiera doświadczenie

fot. archiwum

Siatkarki rezerw PTPS Piła walkę o utrzymanie w II lidze będą musiały pogodzić z rywalizacją w młodzieżowych mistrzostwach Polski. - I to właśnie te drugie rozgrywki są dla nas priorytetowe - zapewnia trener Andrzej Zapaśnik.

Rundę zasadniczą pilanki zakończyły na przedostatnim miejscu, z czterema zwycięstwami na koncie. – Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że stać nas było na nieco lepszy wynik. Z drugiej strony jesteśmy bardzo młodym zespołem i trudno nam pewne rzeczy przeskoczyć. W składzie mam zawodniczki urodzone w latach 1991-1995. Dla nich występy w tych rozgrywkach, to przede wszystkim nauka i zdobywanie doświadczenia. W tym miejscu mógłbym podać przykład meczu w Murowanej Goślinie, gdzie na rozegraniu grały po dwóch stronach siatki Irina Archangielskaja i… 30 lat od niej młodsza Martyna Grajber – przekonuje szkoleniowiec PTPS.

Zapaśnik zwraca również uwagę na stale podnoszący się poziom II ligi. – Większość klubów staje się w pełni profesjonalnych. Proszę także zwrócić uwagę na siłę naszej grupy. Przecież w poprzednich latach awans do I ligi wywalczyły zespoły Budowlanych Toruń, TPS Rumii, Trefla Sopot, a teraz w ich ślady pójdzie zapewneKS Piecobiogaz. Każda z tych ekip już coś znaczy w polskiej siatkówce – wylicza trener PTPS.

Autorem tekstu jest Tomasz SikorskiWięcej w serwisie:

źródło: wielkopolskisport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-02-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved